BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

P.A.T. projektas sėkmingai tęsiasi

Šių metų spalį Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojos - Rūta Žilienė ir Vida Kazlauskienė dalyvavo jau penktame projekto P.A.T. (terapijos su gyvūnais) susitikime. Šio susitikimo metu vyko konferencija, kurioje Lietuvos jūrų muziejaus žinduolių trenerė R. Žilienė pristatė pranešimą “Delfinų terapija Lietuvos jūrų muziejuje”.

Konferencijos metu buvo pristatyti 8 pranešimai susiję su kaniterapija, šunų terapija. Kinezioterapeutė pristatė medicininį teipavimą ir jo galimybes. Konferencijos dalyviams taip pat buvo pasiūlyta išbandyti teipavimo naudą. Buvo įdomu išgirsti ir apie ne visai tradicinius sveikatinimo metodus, kuriuos stengsimės pritaikyti ir savo darbe - tai šešėlių teatras/ terapija, kurį galima susikurti bet kur, net savo namuose. Šešėlių pagalba galima kurti istorijas naudojantis tik šviesos šaltiniu, rankomis, kūnu ir pagalbinėmis priemonėmis, kurias visi turi namuose: plastikiniai maišeliai, popierius, lazdelės ar kiti daiktai. Žaidimas su šešėliais lavina fantaziją, skatina pasitikėjimą savimi.

Naujiena buvo refleksologijos praktinis užsiėmimas, kurį pristatė specialistai iš Bukarešto. Jų pristatytos metodikos esmė - tam tikrų kūne esančių taškų stimuliavimas, kad subalansuot kūno gyvybines sistemas. Pasak specialistų, tik pusvalandis per dieną šios “mankštos” geba aukštyn kojomis apversti gyvenimą.
Komandiruotės metu aplankėme Esperando dienos centrą, kuriame lankosi įvairaus amžiaus žmonės su negalia. Šio centro tikslas padėti integruotis į visuomenę ir suteikti visas reikalingiausias paslaugas, tarp kurių kinezioterapeuto, psichologo, masažisto pagalba. Daugybė praktinių užsiėmimų padedančių mokytis savarankiškumo: maisto gaminimas, kelionės į parduotuves, meno ir kultūros centrus, keramikos dirbtuvių galimybė. Kartu su centro darbuotojais apsilankėme hipoterapijos centre, kur stebėjome arklių terapiją, o norintys galėjo išbandyti didžiaakės Nadios (kumelės vardas) gebėjimus pralaužti ledus tiek į vaiko, tiek į suaugusiojo širdį.
Susitikimo metu buvo pristatyti ir aptarti projekto partnerių sukurti filmukai, kurių visuma - vienas iš projekto rezultatų - filmas apie skirtingus gyvūnus, gyvūnų terapijos metodikas ir pan.

Sekantis šio projekto susitikimas vyks Klaipėdoje, todėl jau dabar yra ruošiama programa, planuojami susitikimai. Svarstomos galimybės, kaip užsienio šalių partneriams kuo geriau pristatyti darbo delfinų terapijos metodikas, kurios gana stipriai skiriasi nuo darbo su sausumos gyvūnais metodikų.

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Rodyk draugams

Rekonstruojant Jūrų muziejaus akvariumą rastas senovinio ryklio žandikaulis

BALANDŽIO 1-OSIOS POKŠTAS

Nika Puteikienė, Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

Lietuvos jūrų muziejaus biologas Saulius Karalius negalėjo patikėti savo akimis, pamatęs ruonių baseinui kasomoje duobėje kyšant senovinio ryklio megaladono Carcharodon megalodon žandikaulio dalį.

– Kaliningrado srityje jau ne kartą buvo rasta šio milžiniško jūrų ryklio dantų, –  pasakojo biologas. – Ir jo griaučių liekanų taip pat randama visoje Vakarų Europoje. Tačiau Lietuvoje toks radinys užtiktas pirmą kartą.

Muziejininkus šis lobis labai nudžiugino.

–  Be abejo, šis unikalus radinys, leidžiantis mums įsivaizduoti, kas buvo Baltijos jūros vietoje prieš milijonus metų, bus naujosios muziejaus ekspozicijos, skirtos Baltijos jūrai, vinis – neslėpė džiaugsmo muziejaus direktorė Olga Žalienė.

Pasak jos, jokia schema, joks piešinys negali perteikti to įspūdžio, kurį palieka toks išskirtinis eksponatas.

- Greta šios iškasenos buvo rastas ir vienas kiek mažesnio ryklio dantis – pagal jo formą ir rantytas it pjūklas briaunas galima įsivaizduoti, kad nuo tokio plėšrūno senovės vandenyse išsigelbėti negalėjo niekas.

- Saulius Karalius, prieš porą metų išveisęs akvariume du nedidukus katryklius, pasakojo, kad šių žuvų tolimi protėviai – megalodonai – mūsų regione gyveno prieš 25 mln. metų, kai Baltija buvo šilta tropinė jūra. Priešistorinis ryklys užaugdavo iki 18 m ilgio.

- – Tačiau mus pasiekia ir kitokios žinios, – teigė biologas. – Yra pakankamai šaltinių, liudijančių, kad vos prieš 10 tūkst. metų, kai pirmieji žmonės laiveliais jau kėlėsi iš Azijos į Ameriką, jūrų gelmėse dar siautė didžiausias plėšrūnas pasaulio istorijoje gigantiškas ryklys megalodonas. Žinios, kad ši pabaisa ir šiandien gali slėptis jūroje, ir dabar šiurpina ne vieną nardytoją ar jūreivį.

- Lotyniškas šios pabaisos pavadinimas megalodon reiškia „didysis dantis“. Pirmasis, supratęs, kad tai gali būti didžiulio ryklio dantys, buvo žymusis Leonardas da Vinčis. Iki jo tikėta, kad tai dievų strėlių (žaibų) smaigaliai.

- Kol dar naujoji Baltijos jūros ekspozicija tik ruošiama, užkonservuotas ir restauruotas žandikaulis rado laikiną prieglobstį Jūrų faunos ekspozicijoje. Būtent dėl šio unikalus eksponato rekonstruojamas Jūrų muziejus bus atidarytas dviem mėnesiams liepai ir rugpjūčiui.


Žurnalistai, norintys pamatyti šią unikalią iškaseną, laukiami muziejuje rytoj, balandžio 1 d. 11 val.

Rodyk draugams

Ar norėtumėte aplankyti parodą po vandeniu?

http://edition.cnn.com/2013/03/07/world/americas/underwater-gallery-vandenberg-key-west

http://edition.cnn.com/2013/03/07/world/americas/underwater-gallery-vandenberg-key-west

Unikali paroda, kurią aplankyti galima tik nardymo įranga. Daugiau nei 10 000 narų jau aplankė povandeninę parodą, kuri jau keturis mėnesiu įrengta vandenyno dugne.

Platesnę informaciją ir parodos nuotraukas apie šią neįprastai žavią parodą rasite čia-  http://edition.cnn.com/2013/03/07/world/americas/underwater-gallery-vandenberg-key-west

arba tiesiog spustelkite ant nuotraukos.

Rodyk draugams

“Silkės diena” Pasaulinio vandenyno muziejuje, Kaliningrade!

Lietuvos jūrų muziejus jau intensyviai ruošiasi gegužės mėnesio renginiams: Ruoniuko vardynoms, Tarptautinei jūrų kiaulės dienai, Tarptautinei muziejų nakčiai.

Mes tikimės Jus vėl susitikti Lietuvos jūrų muziejaus renginiuose! O ar žinote kokias šventes rengia kiti Europos muziejai?

Lietuvos jūrų muziejus bendradarbiauja su Pasaulinio vandenyno muziejumi (Museum of the World Ocean / Музей Мирового океана). O balandžio 13 dieną kolegos skiria silkei: tą dieną vyksta koncertai, viktorinos, žaidimai, anegdotų popietės ir visa tai silkės garbei.

Tad kviečiame apsilankyti ir pasidalinti įspūdžiais!

Renginio programa - http://www.facebook.com/events/373263892787448/

Rodyk draugams

Šv. Valentino dienai artėjant…

Parengė Loreta Rimkienė/ Ryšių su visuomene sk./ Lietuvos jūrų muziejus

Ar žinote, kad pingvinai - monogamai. Monogamai poras sudaro visam gyvenimui arba bent keliems veisimosi sezonams. Monogamai po susiporavimo neišsiskiria ir jauniklius paprastai augina abu poros nariai. Tiek suaugę pingvinai, tiek jų jaunikliai išties mieli ir meilūs neskraidantys paukščiai…

A. Mažūno nuotrauka

A. Mažūno nuotrauka

Žurnalas Live Science paskelbė tyrimo rezultatus, kurie teigia, kad žiūrėjimas į mielų gyvūnų jauniklių atvaizdus gali padidinti darbingumą, pagerinti dėmesingumą ir kruopštesnį elgesį. Mokslininkai tvirtina, kad matant kūdikių veidelių nuotraukas, žmonėms didėja rūpinimosi instinktas. Kai kurie tyrimai atskleidžia, kad mieli vaizdai skatina net didesnį draugiškumą.

Plačiau  - http://www.ekodiena.lt/mielumo-isikunijimas-gyvunu-jaunikliai/

Rodyk draugams

Tikimės mūsų pingvinų kelionė buvo tokia pat sėkminga

Visą gruodžio mėn.  Jūrų muziejaus pingvinai nešė Kalėdų seneliui laiškus su vaikų pageidavimais ir palinkėjimais.

Pakeliui jie susiduria su pavojais ir ne kiekvienam  taip pasiseka kaip filmuko herojui :)

Rodyk draugams

…nuogirda…

LJM foto

LJM foto

Jūrų muziejuje maitinami ruoniai.

Prie gyvūnų prižiūrėtojo prieina jauna šeima ir klausia:

-Ar ruoniai mėgsta vaikus?

-Taip, bet žuvį labiau.

Moksleiviai LJM edukaciniame užsiėmime

Moksleiviai LJM edukaciniame užsiėmime

Rodyk draugams

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos jūrų muziejui!!!

Lietuvos jūrų muziejus labai džiaugtųsi, jei skirtumėte 2 procentus pajamų mokesčio mūsų ruoniams, pingvinams, Šiaurės ir Kalifornijos jūrų liūtams.

Kaip skirti 2 proc. internetu?

Formos Nr. “FR0512″ pildymas internetu:

1. Pasirinkite banką, kuriame turite elektroninę bankininkystę.

2. Prisijunkite prie VMI deklaravimo sistemos - “EDS”.

3. Įveskite prisijungimo duomenis ir  spauskite „Prisijungti“.

4. Spauskite mygtuką ”Prisijungti prie EDS”.

5. Spauskite mygtuka “Patvirtinti”, dėl EDS sutarties atnaujinimo.

6. Paspauskite skirtuką PASLAUGOS.

7.  Pasirinkite Pildyti portale.

8.  Parašykite formos numeri FR0512 ir paspauskite Filtruoti.

9. Paspauskite ant formos.

10. Būtinai užpildykite 10, 11, 12 ir 16 laukelius.

11.  Langelyje įrašykite įmonės kodą: 190464695

12. Langelyje  įrašykite įstaigos pavadinimą “Lietuvos jūrų muziejus”

13. Langelyje  įrašykite įstaigos adresą Smiltynės g. 3, Klaipėda LT 93100

14. Langelyje įrašykite “2″

15. Jums reikės ištrinti antra formos puslapi. Paspaudus ant “2 psl.”  po to mygtuką ” ištrinti “.

16. Dabar reikia pateikti dokumentą, paspaudus mygtuką pateikti.

Plačiau kaip skirti 2 proc. SEB banką skaitykite čia -  http://www.fondas.org/kaip-skirti-2-procentus-internetiniu-budu/

Rodyk draugams

Kaip katinas delfinus treniravo…

Kviečiame į renginį!

Rugsėjo 20 d. (ketvirtadienį) 15:00 val. (14:30 val. keltu) Lietuvos jūrų muziejuje vyks Europos paveldo dienos minėjimas.

Bus atidaryta Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos auklėtinių darbų paroda “Nerijos fortas. Vietos dvasia”.

Jaunieji dailininkai vasarą lankėsi Lietuvos jūrų muziejuje, kur dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose apie Nerijos fortą, o po to, pajutę vietos dvasią, savo įspūdžius perkėlė ant drobės.

Muzikinę renginio nuotaiką kurs Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos auklėtiniai.

Europos paveldo dienos nuo 1991 metų Europos Tarybos inciatyva imtos rengti visoje Europoje. 2012 metais Europos paveldo dienų Lietuvoje tema – „Genius loci. Vietos dvasia“.

Nerijos fortas – unikalus ne tik tuo, kad tai vienintelis išlikęs toks XIX a. Prūsijos karinio paveldo objektas Lietuvoje. Jis buvo pradėtas statyti 1865 m. kaip karinis objektas, o 1897 m. perduotas civilinėms reikmėms: čia klegėjo uosto darbininkų šeimos, veikė Kopgalio kaimo mokykla, kurią lankė net … 7 mokiniai.  1937 m. Vokietijai užėmus Klaipėdos kraštą forte vėl įsikūrė kariškiai, o besitraukdami 1945 m. jį išsprogdino. Po 1975–1979 m. vykusios restauracijos fortas atgimė naujam gyvenimui kaip Lietuvos jūrų muziejus.

Jauniesiems dailininkams pažinti vietos dvasią padėjo AB „Klaipėdos vanduo“ ir AB „Klaipėdos energija“.

Rodyk draugams