BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Meilės diena. Delfinai ir karštas šokoladas

Vienintelį kartą metuose šv. Valentino dienos pasirodymuose apsilankiusiai porai dovanosime susitikimą su delfinais!
Delfinų serenados, šalimais alsuojanti jūra, kvapnus karštas šokoladas, kurį tieks kavinė „Jogundė”, ypatinga dovana meilės savaitgalį kvies ir romantikus ir realistus. Vasario 12 d. 12.00 val. – dovana Jums – bilietai ypatingomis kainomis. Vasario 13 ir 14 dienomis pasirodymai– 12.00 ir 15.00 val. Valentino dieną, abiejuose pasirodymuose vienos poros lauks staigmena – unikali galimybė iš karto po pasirodymo susipažinti su delfinais iš arčiau, padedant treneriui bei išgirsti jų siunčiamas šventines serenadas, sužinoti meilės nuotykius.
Delfinų kaip ir žmonių socialinis gyvenimas labai intensyvus: čia nuolat kunkuliuoja aistros, vyksta gyvenimo dramos, sudaromos poros, vyksta išsiskyrimai. Delfinai savo jausmus išsako ne vien tik specifiniais garsais, bet ir kūno kalba. Mokslininkai teigia, jog delfinai geba išmokti suprasti net ir esminius žmonių kalbos elementus.
Ateikite meilės savaitgalį ir pamatykite patys kaip delfinai pasakys svarbiausią šv. Valentino dienos žodį – „MYLIU“.
Paskubėkite įsigyti bilietus! Tai itin paprasta – muziejuje – nauja bilietų pardavimo sistema, o lankytojai bilietus norimai datai gali nusipirkti iš anksto internetu.
Informacija – +370 698 37 299
Bilietai – www.muziejus.lt
Keltų judėjimo tvarkaraštis – www.keltas.lt
Kavinė delfinariume – +370 698 26 688

Rodyk draugams

Jūrų muziejus, akvariumas uždaromas rekonstrukcijai, tačiau delfinariumas dirbs

Šis savaitgalis – paskutinis, kai galima aplankyti Lietuvos jūrų muziejaus ekspozicijas, veikiančios Nerijos forte. Nuo rugsėjo 1 dienos akvariumas ir kitos istoriniame statinyje esančios ekspozicijos uždaromos rekonstrukcijai, kuri, muziejaus vadovybės teigimu, užtruks trejus metus.

Tačiau lankytojai kviečiami lankytis delfinų pasirodymuose po rekonstrukcijos jau atgimusioje delfinų pasirodymų salėje. Juolab, kad nuo rugsėjo pradeda galioti mažesnės nei vasarą – nesezono kainos. Per vasarą tūkstančius lankytojų priėmęs delfinariumas, nuo rugsėjo keičia darbo ritmą: pasirodymai nerengiami pirmadieniais ir antradieniais. Kitomis dienomis šiuos nuostabius gyvūnus galima bus pamatyti 12 ir 15 valandą.

Dalį muziejaus lankytojai visą rugsėjį gali apžiūrėti nemokamai. Tai – Etnografinė pajūrio žvejo sodyba ir Senųjų žvejybos laivų aikštelė, su laive „Dubingiai“ įrengta ekspozicija.
Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje galima nemokamai naudotis elektroniniu gidu. Jis teikia informaciją lietuvių, anglų bei lietuvių gestų kalba, taip pat yra ne tik asmenims, bet ir grupėms skirtas modernus įrenginys.
– Palydėkime vasarą Jūrų muziejuje, – sako direktorė Olga Žalienė. – Tai puiki galimybė paskutinįkart iki rekonstrukcijos pamatyti istorinį akvariumo vaizdą, kuris nesikeitė net 35 metus.

Rodyk draugams

Per Jonines atidaromas Jūrų muziejus

Birželio 24 dieną atidaromos Lietuvos jūrų muziejaus ekspozicijos, įsikūrusios Nerijos forte: akvariumas, jūrų faunos, jūrų paukščių ir žinduolių bei laivybos istorijos.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, tai puiki galimybė paskutinįkart iki rekonstrukcijos pamatyti istorinį akvariumo vaizdą, kuris nesikeitė net 35 metus.

– Tiek laiko jau prabėgo nuo Jūrų muziejaus atidarymo Kopgalyje, –  sako direktorė. – Per tą laiką, ne karto nekitęs akvariumas, paseno ir fiziškai, ir moraliai. Todėl pradėjome jo rekonstrukciją.

Dėl rekonstrukcijos muziejus neveikė nuo rudens, o dabar atidaromas trumpam – nuo Joninių iki vasaros pabaigos. Rekonstrukcijos erdvei atitverta muziejaus kiemo dalis, neveikia tik amfiteatras, kuriame buvo rengiami Kalifornijos jūrų liūtų pasirodymai ir rūsio salė, kurioje buvo eksponuojama paroda „Kodėl laivas plaukia?“.

Kaip ir anksčiau, lankytojai grožėsis turtingais akvariumais, pingvinariumu, lankys laivybos istorijos sales, o ruonius ir Šiaurės jūrų liūtus galės apžiūrėti jau moderniuose, atnaujintuose baseinuose.

Liepą muziejininkai skelbia Šeimos mėnesiu. Ta proga muziejaus edukatoriai antradieniais ir trečiadieniais nuo 12 iki 16 valandos rengs nemokamas kūrybines dirbtuves muziejuje „Gyvenimas jūroje kitoks“. Antradieniais I laivybos istorijos salėje bus galima susikurti virvinuką „Jūrinukas“, o trečiadieniais – dėlionę „Burlaiviai Baltijos jūroje“. Akvariume antradieniais kursime atviruką su linkėjimais iš Baltijos jūros, o trečiadieniais lavinsime atmintį žaidime „Kas Baltijoje gyvena?“.

Susipažinimą su muziejaus ekspozicijomis palengvina nemokamas šešiakalbis elektroninis gidas (veikia lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, lenkų, latvių kalbomis), įdiegtas tarptautinio projekto BaltisMuseums2.0 Plus dėka.

Jūrų muziejuje vasaros metu kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį, galima lankytis dvejose nemokamai veikiančiose ekspozicijose: Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje ir Senųjų laivų aikštelėje stovinčiame žvejybos traleryje „Dubingiai“.

Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje taip pat jau įdiegtas elektroninis gidas. Šis gidas teikia informaciją lietuvių, anglų bei gestų kalba, taip pat yra ne tik asmenims, bet ir grupėms skirtas modernus įrenginys.

Etnografinėje žvejo sodyboje gyvenimas virte verda: čia vyksta net dviejų kūrybinių dirbtuvių užsiėmimai. Tautodailininkė Angėlė Rauktienė darbuojasi projekte „Ei kieno, kieno žalias kiemelis?..“, o muziejaus edukatoriai – „Svečiuose pas senąjį žveją“. Abejos dirbtuvės nemokamos dėka Lietuvos kultūros tarybos paramos.

Iki liepos sodyboje vyks kūrybinės dirbtuvės „Dirbdysiu laivę“, pristatančios žvejybos ir laivadirbystės tradicijas. Liepos 1-13 dienomis bus galima aplankyti kūrybines dirbtuves „Kur ir kaip gyveno žvejas?“, pasakojančias apie tradicinę žvejo sodybą ir žvejo šeimos buitį. Dirbtuvių dalyviai susipažins su statinių paskirtimi, namų aplinka ir buitimi, žvejo darbais (pvz. virvių vijimu, šienavimu ), taip pat su tautosaka, iš pateiktų ruošinių susikurs knygą apie žvejo sodybą.

Delfinų pasirodymai, vykstantys kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį, sulaukia ypatingo lankytojų dėmesio. Per savaitgalį pas delfinus pasisvečiuoja daugiau nei 4 tūkstančiai smalsuolių. Ypač šia programa domisi lankytojai iš Karaliaučiaus ir Latvijos. Nuo liepos vidurio, augant vasarotojų pajūryje skaičiui, bus rengiami net keturi delfinų pasirodymai.

Rodyk draugams

Delfinariumo lankytojai mokėsi elgtis EkoLogiškai

Birželio 8-oji Tarptautinė pasaulinio Vandenyno diena, pažymima nuo 1992 metų. Jūrų muziejus pirmasis Lietuvoje pradėjo minėti ją 2003 metais, taip prisijungdamas prie pasaulinio Vandenyno tinklo. Šis projektas, kurio tikslas – skleisti ekologines idėjas, vienija skirtingų valstybių akvariumus, zoologijos sodus, muziejus, įvairias gamtosaugos organizacijas.

A. Mažūno nuotraukos

A. Mažūno nuotraukos

Ta proga Jūrų muziejaus delfinariume buvo surengta akcija „STOP kadras: pasaulinis vandenynas TAVO rankose“, kurios metu lankytojai improvizuotoje povandeninėje foto studijoje buvo kviečiami sukurti situaciją, atspindinčią ekologišką elgesį. Iš pateikto rekvizito dalyviai kūrė ruoniuko ar žuvų gelbėjimo iš tinklų ir panašias scenas. Pritrūkus idėjų, kaip pagelbėti pasauliniam vandenynui, į pagalbą galima buvo pasitelkti elektroninį muziejaus gidą, kuriame gausu informacijos apie povandeninį pasaulį. Šis, šešiakalbis gidas, įdiegtas bendradarbiaujant projekte BalticMuseums 2.0 Plus su kitais prie Baltijos jūros esančiais jūrų muziejais. Geriausių ekologinių nuotraukų autoriai buvo apdovanoti, o jų sukurtos ir užfiksuotos scenos demonstruojamos prieš delfinų pasirodymus.

A. Mažūno nuotraukos

A. Mažūno nuotraukos

Kartu su „STOP kadro“ povandenine laboratorija buvo surengtas edukacinis žaidimas „Rūšiuoju atliekas teisingai“, veikė eko pažadų augti švarioje pakrantėje akcija.

A. Mažūno nuotraukos

A. Mažūno nuotraukos

Pasak Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, pasaulinio Vandenyno diena – puiki proga pabrėžti kiekvieno žmogaus asmeninį indėlį į aplinkos pokyčius ir artimiausios mums– Baltijos jūros ekologiją.

A. Mažūno nuotraukos

A. Mažūno nuotraukos

A. Mažūno nuotraukos

A. Mažūno nuotraukos

Rodyk draugams

STOP kadras: pasaulinis vandenynas TAVO rankose

ŠVĘSKIME TARPTAUTINĘ PASAULINIO VANDENYNO DIENĄ KARTU!

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume birželio 6 dieną nuo 11.00 iki 15.00 val. lauksime kūrybiškų, linksmų, laisvų ir neabejingų pasaulinio vandenyno, kaip ir Baltijos jūros ekologinei situacijai žmonių!

Kasmet birželį visame pasaulyje yra minima Tarptautinė pasaulinio vandenyno diena. Muziejuje ji organizuojama jau 12-tą kartą. Šieme delfinariume veiks:

 • stop kadro studija: AŠ - EKOLOGIŠKAI ATSAKINGAS
 • el. gido provokacija: ATRASK BALTIJĄ SAVO DELNE
 • žaidimas: RŪŠIUOJU ATLIEKAS TEISINGAI
 • eko pažadų akcija: NORIU AUGTI ŠVARIOJE PAKRANTĖJE

Geriausių stop kadrų AŠ - EKOLOGIŠKAI ATSAKINGAS autorių laukia vertingi  prizai.

http://capewest.ca/cartoons.html

http://capewest.ca/cartoons.html

Kaip laimėti prizus?

Jums reikės atvykus į delfinariumą sukurti stop kadro-akimirkos scenarijų ekologiškos elgsenos vandenyno atžvilgiu tema ir ją užfiksuoti delfinariume įrengtoje improvizuotoje povandeninėje foto laboratorijoje prieš muziejaus fotografo A. Mažūno foto objektyvą.

Geriausi renginio dalyvių sukurti stop kadrai-situacijos bus vertinamos kategorijose:

 • Ekologiškai atsakingiausio akcijos dalyvio siužetas (geriausias vieno žmogaus sukurtas siužetas-stop kadras),
 • Ekologiškai atsakingiausios šeimos siužetas (geriausias šeimos sukurtas siužetas-stop kadras),
 • Ekologiškai atsakingiausios klasės (ar grupės) siužetas.

http://capewest.ca/cartoons.html

http://capewest.ca/cartoons.html

Idėjų situacijoms galėsite semtis naudodamiesti elektroniniais gidais, įdiegtuose moderniuose iPod aparatuose, žaisdami rūšiavimo žaidimą, žiūrėdami VšĮ “Baltijos aplinkos forumo” sukurtą edukacinį filmą, naršydami Baltic Museums 2.0 projekto partnerių sukurtame portale www.balticmuseums.net apie povandeninio pasaulio paslaptis.

Rodyk draugams

Kaliningradiečiai susipažino su delfinais ir … dinozaurais

Praeitą savaitę Lietuvos Respublikos Generaliniame konsulate Kaliningrade buvo surengtas Klaipėdos pristatymas “2 D” formatu. Gausiai susirinkusiems žurnalistams ir turizmo įmonių atstovams buvo pristatyta atsinaujinusio delfinariumo programa ir naujieji Jūrų muziejaus draugai – Klaipėdos rajone įsikūręs „Dinozaurų parkas“.

– Konkurencijos nebijome, – sakė Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Galvodami apie lankytoją, siūlome jam visos dienos užimtumą: apsilankius delfinariume smagu kelionę pratęsti susipažįstant ir su dinozaurais.

Rodyk draugams

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo nuolaidų sistema


1. Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo lankytojams, siekiantiems įsigyti bilietą su nuolaida, taikoma ši tvarka:

1.1. Asmenys, siekiantys įsigyti bilietą su nuolaida, privalo kasoje pateikti pažymėjimą, suteikiantį tokią teisę ir įsigytą bilietą su pažymėjimu pateikti kontrolei. Priešingu atveju, bilietas su nuolaida nebus parduodamas, o pažymėjimo nepateikus kontrolei, asmenys bus neįleidžiami.

1.2. Asmenims, kurie turi teisę įsigyti bilietą su nuolaida, griežtai draudžiama šį bilietą perduoti kitiems asmenims.

1.3. Atskirais atvejais asmenims, pažeidusiems bendrąją tvarką, LJM administracija pasilieka teisę netaikyti lengvatų, kurios pagal bendrąją tvarką galėtų būti taikomos.

1.4. Lietuvos jūrų muziejaus direktoriaus atskiru leidimu gali būti sudarytos išimtys nemokamai ar suteikiant nuolaidą apsilankyti delfinariume.

2. Nuolaidos taikomos šiems asmenims:

Bilieto su nuolaida kaina, pagal sezoną taikoma:

2.1. Vaikams nuo 3 metų amžiaus.

2.2. Mokiniams, kasoje pateikusiems galiojantį mokinio pažymėjimą.

2.3. Nuolatinės studijų formos studentams (dieninės studijų formos, priimtiems iki įsigaliojant Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymui), kasoje pateikusiems galiojantį Lietuvos studento pažymėjimą.

2.4. Studentams, pateikusiems galiojančius tarptautinius studento pažymėjimus (ISIC).

2.5. Europos Sąjungos valstybių ir  Europos ekonominės erdvės valstybių asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžių, pateikusiems galiojantį pensininko pažymėjimą.

2.6. Lydintiems Lietuvos Respublikos piliečius, pripažintus nedarbingais (darbingumo lygis iki 25 procentų arba prilyginama buvusi I neįgalumo grupė) vienam nedarbingam asmeniui – vienas lydintysis;

2.7. Lietuvos Respublikos piliečiams pripažintiems iš dalies darbingais (kuomet asmens darbingumo lygis yra 30–55 procentų arba šiam darbingumo lygiui prilyginama buvusi II neįgalumo grupė).

 1. Organizuotoms suaugusių lankytojų grupėms (kai grupėje ne mažiau 15 asmenų, perkančių bilietus) taikoma grupėms skirto bilieto kaina.
 2. Organizuotoms vaikų, mokinių (kai grupėje ne mažiau nei 10 asmenų, perkančių bilietus); studentų, pensininkų (kai grupėje ne mažiau nei 15 asmenų, perkančių bilietus) grupėms taikoma grupėms skirto bilieto kaina.
 3. Nemokamai į delfinų pasirodymus su Ryšių su visuomene skyriuje ar Lietuvos jūrų muziejaus kasoje išduotu leidimu įleidžiami:

5.1. Muziejaus/delfinariumo kūrėjai, pateikę specialius vardinius leidimus kasoje.

5.2. Muziejaus/delfinariumo rėmėjai, turintys specialius metinius leidimus ir pateikę juos kasoje.

5.3. Visų Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai, kasoje pateikę muziejaus darbuotojo pažymėjimą. Vienas Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojas turi teisę vienam šeimos nariui nupirkti bilietą su nuolaida.

5.4. Vaikai iki 3 metų amžiaus (neužimant atskiros sėdimos vietos).

5.5. Organizuotas vaikų grupes lydintys suaugusieji, laikantis proporcijos: vienas suaugęs- dešimt vaikų. Leidimas išduodamas kasoje perkant bilietus su nuolaida, vaikams. Visi kiti vaikų grupes lydintys suaugusieji perka bilietus su nuolaida t.y., organizuotoms suaugusiųjų grupėms skirtus bilietus.

5.6. Lietuvos Respublikos piliečiams iki 18 metų, turintiems bet kokio lygio neįgalumą ir juos lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintysis) pateikę kasoje atitinkamą pažymėjimą;

5.7. Lietuvos Respublikos piliečiams, pripažintiems nedarbingais (darbingumo lygis iki 25 procentų arba prilyginama buvusi I neįgalumo grupė);

5.8. Organizuotos vaikų su negalia (Lietuvos Respublikos piliečių) grupės bei juos lydintys asmenys (vienas vaikas su negalia ir vienas lydintysis) pateikusios kasoje (iš anksto prieš apsilankymą į LJM išsiųstus) sąrašus su vaikų statusą patvirtinančiais dokumentais, pasirašytais įstaigos vadovo ar atitinkamų tarnybų ir spaudais. Taip pat prašymą LJM direktoriaus vardu nemokamai apsilankyti delfinariume. Likę grupę lydintys suaugę, jei jų yra, perka organizuotoms suaugusiųjų grupėms skirtus bilietus. Leidimas išduodamas tik pateikus prašymą ir patvirtintus sąrašus bei iš anksto iki apsilankyto išsiuntus dokumentus el. paštu ljm@muziejus.lt arba faksu (846) 49 07 50.

5.9. Gidai, grupių vadovai ir grupes atvežusių autobusų vairuotojai, kasoje pateikę atitinkamą pažymėjimą. Leidimas išduodamas tik perkant grupinį bilietą, vienam gidui, vienam vairuotojui ir vienam grupės vadovui (jei jis yra) be teisės perduoti kitam asmeniui.

 1. Našlaičių, socialiai remtinų, internatinių mokyklų ir vaikų globos namų auklėtinių grupės bei juos lydintys asmenys (vienas suaugęs – 10 vaikų), siekiantys įsigyti bilietus su nuolaida, iš anksto prieš apsilankymą privalo atsiųsti sąrašus, su vaikų statusą patvirtinančiais dokumentais, pasirašytais įstaigos vadovo ar atitinkamų tarnybų ir spaudais; prašymą LJM direktoriaus vardu leisti su nuolaida apsilankyti delfinariume el. paštu ljm@muziejus.lt arba faksu 846 49 07 50. LJM direktorei vizavus prašymą, Ryšių su visuomene skyrius informuos apie suteiktas nuolaidas.

Rodyk draugams

Delfinariumas dvidešimtmetį pasitinka įspūdingu reginiu

Nika Puteikienė, Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Tel.: 8 46 490751, 8 671 55567

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume intensyviai rengiamasi 20-mečio šventei. 1993 metais pastačius delfinariumą iš Sevastopolio atkeliavo penki pirmieji delfinai.

– Tai prilygo stebuklui, – pasakoja Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Jauna valstybė gyveno pirmuosius savarankiškus metus, tuo laikotarpiu sustojo daugelis statybų, o štai delfinariumą, padedant visai Klaipėdai,  pavyko pastatyti. Mūsų delfinariumas – vienintelis visoje rytinėje Baltijos pakrantėje ir tuo tikrai reikia didžiuotis.

Pirmasis delfinų pasirodymas „Kalėdos su delfinais“ rengiamas gruodžio 21 dieną šeštadienį, 16 valandą. Tai bus įspūdingas reginys, skirtas delfinariumo sukakčiai. Jį ves Daiva Tamošiūnaitė, o ekspresyvią nuotaiką padės sukurti smuikininkių trio Electric Ladies“. Rekonstruotas pasirodymų baseinas, kuriame plaukioja aštuoni delfinai, dėka jį juosiančios akrilo sienelės, sudaro salėje tyvuliuojančio vandens vaizdą. Nauja vaizdo įranga leidžia projektuoti tiesiai ant sienos įspūdingus gamtos vaizdus, taip dar labiau sustiprinant harmoningo vandenų pasaulio įspūdį.

Iki Naujųjų metų delfinų pasirodymai bus rengiami du kartus per dieną, išskyrus gruodžio 23, 24 ir 30 dienas. Gruodžio 25 ir 26 dienomis, 13 bei 16 valandomis rengiami pasirodymai „Kalėdos su delfinais“, kuriuose dalyvaus Kalėdų senelis.

– Delfinai laukia lankytojų ir Naujųjų išvakarėse – gruodžio 31 dieną, – sako Olga Žalienė. – Tad kviečiame romantiškai palydėti išeinančius metus kartu su delfinais.

Šventiniai pasirodymai „Naujieji su delfinais“ vyks gruodžio 31 dieną 13 ir 16 valandomis.

Kitąmet delfinų pasirodymų sumažės: iki sausio 12 dienos jie vyks kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį ir antradienį, 13 valandą. O nuo 12 dienos pasirodymai liks jau tik šeštadienį ir sekmadienį.

Delfinariumo lankytojų patogumui AB „Smiltynės perkėla“ parengė specialius kelto reisus tiesiai iš Šiaurinio rago į delfinariumą. Keltas išvyksta likus 30 minučių iki renginio.

– Delfinariumo 20-mečio šventės dalyvius gruodžio 21 dieną mūsų keltas „Nida“ perkels ir pirmyn ir atgal, – sako AB „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Darius Butvydas. – Kitomis dienomis galėsime bent perkelti lankytojus iki delfinariumo, grįžtant atgal jiems teks paėjėti iki kelto Smiltynėje įprastoje vietoje. Deja, negalime skirti atskiro kelto sugrįžimui, nes privalome užtikrinti jau esantį keltų judėjimo tvarkaraštį.

Bilietai į šventinio laikotarpio renginius iki sausio 12 dienos platinami www.bilietupasaulis.lt . Rekomenduojame bilietus nusipirkti internetu iš anksto. Salėje – tūkstantis vietų, prieš pasirodymą gali susidaryti eilės ir spūstys.

Delfinariumo rekonstrukcija prasidėjo 2010 metais. Delfinai buvo išgabenti į delfinariumą Graikijoje. Dabar jau aštuoni delfinai sugrįžo. Ir atnaujintuose namuose sulaukė vieno jauniklio.

Šiuo metu baigiama tvarkyti lankytojams skirta dalis. Po visos delfinariumo rekonstrukcijos gyvūnams skirtas bendras baseinų plotas padidės tris kartus. Iki 2015 metų bus pastatytas delfinų terapijos centras, įrengtas baseinas po atviru dangumi, kuriame šiltuoju metų laiku vyks edukaciniai delfinų pasirodymai. Viso delfinariumo rekonstrukcijos kaina – 40 milijonų litų, didžioji dalis finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, rekonstravus delfinariumą jis virs  patraukliu, stipriu, alternatyvų Baltijos šalyse neturinčiu turizmo traukos centru.

Alfonso Mažūno nuotr. nuorodoje

http://www.muziejus.lt/delfinai.rar

Rodyk draugams

Edukaciniai užsiėmimai “Ei kieno kieno žalias kiemelis?”

Edukaciniai užsiėmimai vyksta Lietuvos jūrų muziejaus Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje. Nuo gegužės iki pat rugpjūčio, 10.30-17.00 val. etnografinėje žvejo sodyboje užsiėmimus veda garsi tautodailininkė Angelė Rauktienė.

Gegužės 22-31 d. / Piemenėlių dienos… Sodyboje bus organizuojamos vaikiškų (piemenėlių) žaislų dirbtuvės, kurių metu lankytojai sužinos apie piemenėlių papročius, kasdienybę, buitį, pasigamins žaisliukus.

Birželio 1-2, 11-16, 25-30 d. / Oi kupole, kupolėl… Sodyboje bus organizuojamos šieno skulptūrų dirbtuvės, kurių metu lankytojai sužinos kupoliavimo, žoliavimo tradicijas, pasirengs Joninių, Sekminių šventėms, sukurs šieno skulptūras, pins vainikus…

Liepos 2-7, 23-28 d. /  Šv. Ona – duonos ponia… Sodyboje bus organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu naudojamos vasaros gamtos dovanos. Lankytojai gamins bičių vaško skulptūrėles, lies žvakes, susipažins su kulinariniu paveldu: lies sūrį iš ožkos Simutės (gyvenančios sodyboje) pieno, muš sviestą, kopinės medų…

Rugpjūčio 6-11, 20-25, 31 d., rugsėjo 1 d. /  Baltramiejaus mugė… Kūrybinių dirbtuvių metu bus demonstruojami įvairūs amatai: tinklų mezgimas, bučiukų pynimas, medinių žaislų gamyba, laukinių gėlių puokščių kūrimas, bus organizuojami įvairūs žaidimai, burtai.

Edukaciniai užsiėmimai vedami nemokamai.

Projektą dalinai remia Kultūros rėmimo fondas

Nuotraukos A. Mažūno

Rodyk draugams

Tarptautinės Muziejų dienos - gegužės 18 d. renginiai Lietuvos jūrų muziejuje

10.30-15.15 Konferencija „Kuršių marių tradicinė laivyba: istorija ir šiandiena“ (II aukšto konferencijų salėje).

Klaipėdos  rajono turizmo informacijos centro inicijuotoje konferencijoje bus pristatytos istorinės Lietuvos burvaltės ir pasidalinta gerąja patirtimi statant bei pritaikant jų replikas kultūriniam turizmui. Pranešimus skaitys Jūrų muziejaus ir Kaliningrado Pasaulinio okeano muziejaus istorikai, įžvalgomis dalinsis laivų statytojai-praktikai, bus diskutuojama apie Lietuvos, kaip jūrų valstybės, potencialą, pristatyta  laivadirbio Jono Gižo etnografinės sodyba.

Pranešimus skaitys R. Adomavičius, R. Adomavičius (jaun.), Dmitry Mamontov, Gintarė Atkočiūnė.

12.00-13.00 “YAMAHA” muzikos mokykla auklėtinių koncertas (muziejaus kieme).

18.30-21.00 – Baltijos jūros piratai. Tarptautinės muziejų nakties renginys.

18.00 – nemokamas piratiškas pėsčiųjų keltas pajudės iš Smiltynės perkėlos į muziejų. Piratiškas aksesuaras – privalomas. Pagrindinė piratiškos nakties tema – pažintis su vikingu laivu drakaru. Jo repliką lankytojai galės ir pamatyti Laivybos ekspozicijoje, o įsiminti raiškias ir išskirtines šio laivo formas padės bendro drakaro paveikslo kūrimas. Jaunų ir vyresnių piratų laukia galimybė pamiklinti pirštus ir smegenis daugelyje edukacinių dirbtuvių: lankytojai bus supažindinti su piratiška jūrinių vėliavų abėcėle, lankstys origami laivus, išmoks piratiškų dainų ir šokių. Bus renkamas piratiškiausias renginio dalyvis ir, be abejo, ieškoma forte paslėpto lobio. Vakaro metu skambės piratiški būgnai, o nepasiklysti Nerijos forte padės modernus elektroninis gidas.

Rodyk draugams