BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Po knygų mugės: vis labiau domimasi istorinėmis knygomis

Vis labiau domimasi istorinėmis knygomis – tokią išvadą padarė muziejininkai po jubiliejinės XV-osios Vilniaus Knygų mugės.
Jau trečią kartą mugėje dalyvavusi Lietuvos muziejų asociacija (toliau – LMA), pristatė naujus leidinius: Maironio lietuvių literatūros muziejus išleido 3 sąsiuvinius iki šiol neskelbtų Jono Mačiulio-Maironio tekstų: „Saulėtas vainikas“, „Mokslas – tai didžiausia galybė“, „Kaip nepastovi žemiškoji garbė“; Molėtų krašto muziejus – Stepono Antanavičiaus knygą` „Molėtų krašte“, Žemaičių vyskupystės muziejus išverstą iš lenkiško originalo Vincento Juzumo (1819–1901) „Žemaičių vyskupijos istoriją“ (1899), kurios originalus pavadinimas „Medininkai, arba senosios Medininkų ar Žemaičių vyskupijos aprašymas“. Pastaroji knyga susilaukė itin didelio susidomėjimo. Tuo džiaugėsi Žemaičių vyskupystės muziejaus direktorius Antanas Ivinskis:
– Ši knyga – tai svarbus istorijos šaltinis, be kurio neįmanomi jokie šio krašto istorijos tyrimai, – sakė muziejaus direktorius Antanas Ivinskis. – Tačiau ji nėra akademinė, yra lengvai suprantama bet kam, kas domisi istorija. Joje atgyja ne tik parapijos, bet aprašomi papročiai, gamta, gyventojų aprangos mados, pamaldumas, moralė ar net kulinarija.

Tai, kad tikri dalykai nenuskęsta laiko tėkmėje, o atvirkščiai – išryškėja jų vertė, patvirtina ir knyga „Molėtų krašte“, kuriame publikuojami istoriko, žurnalisto Stepono Antanavičiaus tekstai, parašyti dar sovietmečiu rajono laikraščiui. Tai išties retas fenomenas, nes greičiausiai praranda vertę būtent periodikai skirti tekstai. Knygos autoriui tuo laiku pavyko užfiksuoti jau nueinančios kartos pasakojimus apie Molėtų krašto istoriją, vietovardžius, žmones. Leidinyje vertingas ne tik tekstas, bet ir iliustracijos, kurių yra virš dviejų šimtų: niekur nematytos prof. Stepono Kolupailos 1932 m. Molėtų Šv. Petro ir Povilo atlaidų nuotraukos bei pirmoji 1937 m. spalvota Molėtų fotografija.
Ypatingo dėmesio sulaukė ir Lietuvos jūrų muziejaus įkūrėjo, rašytojo Aloyzo Každailio legendinės knygos „Laivai ir jūrininkai“ jau trečiasis leidimas, papildytas Jūrų muziejaus istorikų Romaldo ir Romualdo Adomavičių tekstais apie Lietuvos laivybos istoriją. Gausiai į knygos pristatymą susirinkę skaitytojai citavo dar iš vaikystės prisimenamus tekstus apie paslaptingą jūrų pasaulį, džiaugėsi, kad anūkai galės jį pažinti ne iš jau „suskaitytos“, o iš naujos, dar spaudos dažais kvepiančios knygos.
Besidominčius teatro istorija būrė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus bei Mokslo ir enciklopedijų leidyklos išleista knyga Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus bei Mokslo ir enciklopedijų leidyklos išleista knyga “Ten, kur viskas daug labiau. Lietuvos teatro dailės žodynas”. Žodynas susideda iš dviejų skyrių – teatro dailės terminų ir dailininkų kūrybinių biografijų. Į terminų skyrių įtraukti visų teatro sričių scenografijos tipai, meninės priemonės ir technikos, stiliai ir kryptys. Terminai apibrėžiami pateikiant ne tik konkrečią jų reikšmę, bet trumpai pristatoma ir meno objekto ar reiškinio istorija, jo ypatumai. Biografijų skyriuje pateikti duomenys apie scenografijos tyrinėtojus, scenografijos srityje dirbusius įvairių meno sričių dailininkus nuo XVIII amžiaus iki šių dienų. Žodynas iliustruotas originaliais scenovaizdžių ir kostiumų eskizais.
Na, o pačiame LMA stende su istorija, knyga, literatūra pažindinosi ir patys jauniausieji Knygų mugės lankytojai, nes čia veikė nuotaikinga muziejų edukacijos „MuMo klasika“ sala. Joje galima buvo kurti eilėraščius, animacinius filmus, spektaklius, paišyti ir net … knygas gaminti. Visu tuo pasirūpino devyniolika jungtiniame stende dalyvavusių muziejų: Lietuvos jūrų, Šiaulių „Aušros“, Panevėžio kraštotyros, Rokiškio krašto, Maironio lietuvių literatūros, Raseinių krašto istorijos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Europos parko, Kernavės archeologinės vietovės, Bažnytinio paveldo, Marijampolės kraštotyros, Literatūrinis A. Puškino, Žemaičių vyskupystės, Molėtų krašto, Zarasų krašto, Alytaus kraštotyros, A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis, Birštono bei Vilniaus memorialinių muziejų direkcija.
Muziejų stendu, kuriame buvo galima susipažinti su daugiau nei šimto pavadinimų leidiniais, apsilankė ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Kultūros ministras Šarūnas Birutis.
LMA – 1995 m. įsteigta savanoriška šalies muziejų organizacija, šiuo metu vienijanti 89 muziejus. Asociacijos tikslas – telkti muziejus bendrai veiklai, organizuoti ir skatinti juos bendradarbiauti. Asociacija, palaikanti glaudžius ryšius su Tarptautine muziejų taryba (ICOM) ir Europos muziejinių organizacijų tinklu (NEMO), teikia muziejams metodinę pagalbą ir informaciją, leidžia žurnalą „Lietuvos muziejai“, remia besikuriančius muziejus, organizuoja muziejininkų kvalifikacijos kėlimą, dalyvauja realizuojant kultūros ir švietimo programas.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:
Nika Puteikienė,
LMA veiklų Vilniaus knygų mugėje koordinatorė,
Lietuvos jūrų muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel.: 8 46 490751, 8 671 55567

Dėl kontaktinės informacijos prašome kreiptis:
Lolita Valužienė, LMA atsakingoji sekretorė, tel.: +370 5 2790918, 8-684-23404 arba el. paštu: muzasoc@gmail.com

Rodyk draugams

Pasibaigus knygų mugei - muziejininkų dovana bibliotekoms

Nika Puteikienė/ Ryšių su visuomene skyrius/ Lietuvos jūrų muziejus

Pernai po Knygų mugės Lietuvos muziejų asociacija pradėjo prasmingą iniciatyvą: mugės metu neišparduotus leidinius nusprendė draugiškai dovanoti Lietuvos bibliotekoms. Tokia akcija jau tampa tradicija ir šiemet apie pusantro šimto naujausių Lietuvos muziejų leidinių buvo padovanoti Bibliotekininkų darugijai.

Pasak  Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininko pavaduotojo Petro Zurlio, tai itin vertinga dovana, nes tokias knygas bibliotekoms yra sunku įsigyti – reikia ieškoti, užsakinėti  atskiruose muziejuose.

– Tokių, specializuotų leidinių, ypač reikia didesnėms – apskričių, rajonų, mokslinėms – bibliotekoms, – sakė Petras Zurlys.  – Esame dėkingi muziejininkams už kilnią iniciatyvą ir kartu norime įkvėpti ryžto ir kitas įstaigas, leidyklas pasidalinti po Knygų mugės neišparduotais leidiniais. Juk bibliotekai atitekusi knyga nugyvena žymiai ilgesnį gyvenimą, tarnauja daugeliui žmonių, lyginant su ta, kuri atgula asmeninėje lentynoje.

Muziejų asociacijos jungtiniame stende savo leidinius pristatė penkiolika muziejų: Lietuvos jūrų, Šiaulių „Aušros“, Alytaus ir Panevėžio kraštotyros, Maironio lietuvių literatūros, Genocido aukų, Raseinių krašto istorijos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Rokiškio krašto, Europos centro „Europos parko“, Valstybinio Kernavės archeologinės vietovės, M.ir K. Petrauskų lietuvių muzikos, Bažnytinio paveldo, Kėdainių krašto, Literatūrinis A. Puškino muziejai, pateikę apie šimto pavadinimų įvairiausių leidinių.

Stendas itin traukė lankytojus, nes jame veikė improvizuota fotoateljė „Sustok, akimirka!“, kurioje galima buvo keliauti laiku  – įsiamžinti nuotraukoje, pasipuošus istoriniu kostiumu ar jo detale.

L. Valužienės nuotrauka

L. Valužienės nuotrauka

Lolitos Valužienės nuotr: Lietuvos muziejų asociacijos fotoatelje laiku keliavo ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininko pavduotojas Petras Zurlys. Įsijausti į Renesanso epochą (Kėdainių krašto muziejaus kostiumai) jam padėjo Muziejų asocoajos veiklų Knygų mugėje koordinatorė Nika Puteikienė.

Galimybę Lietuvos muziejų asociacijai dalyvauti Knygų mugėje suteikė Kultūros ministerijos parama.

Rodyk draugams

Knygų mugėje muziejai kviečia sustabdyti akimirką

Nika Puteikienė/Ryšių su visuomene sk. vedėja/Lietuvos jūrų muziejus

Antrą kartą Vilniaus knygų mugėje dalyvausianti Lietuvos muziejų asociacija (toliau – LMA) kviečia į stendą, kuriame lankytojų laukia ne tik galimybė įsigyti įvairių muziejų leidinių, bet ir gauti šviežiausią informaciją apie ekspozicijas, parodas, renginius, edukacines programas. Veiks ir improvizuota fotoateljė „Sustok, akimirka!“, kurioje lankytojai galės pakeliauti laiku  – įsiamžinti nuotraukoje, pasipuošę istoriniu kostiumu ar jo detale.

LJM veiklos

LJM veiklos

Jungtiniame stende savo leidinius pristatys šešiolika muziejų: Lietuvos jūrų, Šiaulių „Aušros“, Alytaus ir Panevėžio kraštotyros, Maironio lietuvių literatūros, Genocido aukų, Raseinių krašto istorijos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Rokiškio krašto, Europos centro „Europos parko“,  Valstybinio Kernavės archeologinės vietovės, M.ir K. Petrauskų lietuvių muzikos, Bažnytinio paveldo, Marijampolės kraštotyros, Kėdainių krašto, Literatūrinis A. Puškino muziejai, pateiksiantys apie šimtą pavadinimų įvairiausių leidinių.

Šiaulių „Aušros“ muziejus kvies išbandyti Johano Gutenbergo išradimo analogą – rankinę tekstų rinkimo mašiną su presu. Ši mašina dar ne taip seniai veikė Šiauliuose – „Titnago“ spaustuvėje. Muziejų stende kiekvienas lankytojas pateks į improvizuotą edukacinį užsiėmimą „Kai tekstus rinko rankomis“ ir galės pasijusti tikru … metrampažu bei atsispausti šventinį tekstą.

Sigutės Chlebinskaitės kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“ jūrine nuotaika dalinsis Lietuvos jūrų muziejaus edukatorių komanda. Mugės lankytojai susipažins su neįprasta jūrinių vėliavėlių abėcėle, mazgų rišimo simbolika. Pirmą kartą turės galimybę išleisti net trijų rūšių žaismingas knygeles: vieno žodžio knygą iš vėliavėlių,  moliuskais iliustruos bestiariumus, netikėtumai laukia kuriant virvaknyges.

Knygų mugėje bus pristatytos ir naujausios, dar spaustuvės dažais kvepiančios knygos. Vasario 21 d. 11 val., iš karto po iškilmingo mugės atidarymo, didžioje salėje rengiamos M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejaus išleistos knygos “Antanas Kučingis. Laiškai. Dokumentai. Atsiminimai“ sutiktuvės.

Antanas Kučingis. Laiškai. Dokumentai. Atsiminimai

Antanas Kučingis. Laiškai. Dokumentai. Atsiminimai

Solisto, jau tapusio legenda, asmenybę pristatys knygos sudarytoja ir parengėja, muzikologė Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė. Kadangi Antanas Kučingis buvo bosas, knygos pristatymo metu garsių operų arijas atliks žinomas dainininkas Liudas Mikalauskas.

Pasak Kristinos Mikuličiūtės-Vaitkūnienės, Antanas Kučingis (1899-1983) tai – ne tik žymus lietuvių operos solistas, bet ir drąsus kovotojas už lietuvybę, Lietuvos kariuomenės karininkas.

– Knygoje skelbiama unikali archyvinė medžiaga iš Antano Kučingio palikimo, saugomo M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje, – pasakojo knygos autorė. –  Laiškai, dokumentai, atsiminimai, nuotraukos pasakoja apie įvairiaspalvę menininko asmenybę, dramatišką jo gyvenimo kelią sudėtingu istoriniu laiku.

Tuo pat metu (vasario 21 d. 11 val.) Knygų mugėje vyks ir Bažnytinio paveldo muziejaus renginys, kuriame bus pristatyta Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios istorija ir šiandien joje įsikūrusio Bažnytinio paveldo muziejaus ekspozicija, rinkiniai, veikla ir naujausi leidiniai: „Vilniaus sakralinė auksakalystė“ ir „Atraskime savąjį paveldą: Lentvario bažnyčia ir jos dekoras. 1905–1943“.

Ilgąjį penktadienį 12 val. Kėdainių krašto muziejus pristatys dvi knygas ir kompaktinę plokštelę, skirtą Kėdainių istorijai. Fotografo Vydo Bečelio albumas „Kėdainiai. Fotografijos“ supažindina su svarbiausiais Kėdainių senamiesčio pastatais, maldos namais, gatvėmis. Vydas Bečelis savitai mato savo gimtąjį miestą. Žvelgiant į jo nuotraukose užfiksuotus Kėdainių vaizdus galima pažinti ir kaskart iš naujo pamilti šį vieną iš seniausių ir gražiausių Lietuvos miestų.

Visai kitokia dvasia alsuoja knyga ir kompaktinė plokštelė “Kėdainių kraštas svastikos ir raudonosios žvaigždės šešėlyje” (sudarytojai Rimantas Žirgulis ir Vaidas Banys), parengtos vykdant ES programos „Europa piliečiams“ 4-ojo veiksmo „Gyvoji Europos atmintis“ projektą „Laiškai ateities kartoms“.

Pasak Kėdainių krašto muziejaus direktoriaus Rimanto Žirgulio, šie leidiniai yra skiriami mokytojams ir mokiniams, norintiems gilintis į XX a. Kėdainių krašto istoriją. Jame pateikiami apibendrinti istorikų straipsniai apie šiame regione vykusius pagrindinius pirmosios sovietų, nacių ir antrosios sovietų okupacijos įvykius.

Penktadienį 13 val. bus pristatyta Lietuvos jūrų muziejaus išleista pirmoji jauno istoriko Romualdo Adomavičiaus mokslinė studija, skirta Lietuvos jūrinio laivyno pradžios tyrinėjimams „Jūrinis savarankiškumas. Lietuvos prekybos laivyno kūrimosi istorija (1921-1940 m.). Ši knyga pasakoja apie pirmųjų Lietuvos Respublikos jūrinių laivų atsiradimą, išplaukimą į platesnius vandenis. Jūrinės laivybos tradicijų pradžią istorikas sieja su tautinės valstybės įsitvirtinimu Baltijos pakrantėje XX a. tarpukario laikotarpiu, bandydamas išsiaiškinti Lietuvos ryšių su jūra politinius ir ekonominius dėsningumus.

R. Adomavičiaus knyga

R. Adomavičiaus knyga

Renginyje apie Lietuvos valstybės jūriškumo klausimus diskutuos knygos autorius Romualdas Adomavičius, istorikas Hektoras Vitkus, Seimo narys Eligijus Masiulis ir tinklaraštininkas-marinistas Egidijus Nasevičius.

Galimybę Lietuvos muziejų asociacijai dalyvauti Knygų mugėje suteikė Kultūros ministerijos parama.

LMA – 1995 m. įsteigta savanoriška šalies muziejų organizacija, vienija 90 muziejų.  Asociacijos  tikslas – telkti muziejus bendrai veiklai, organizuoti ir skatinti juos bendradarbiauti. Asociacija, palaikanti glaudžius ryšius su Tarptautine muziejų taryba (ICOM) ir Europos muziejinių organizacijų tinklu (NEMO), teikia muziejams metodinę pagalbą ir informaciją, leidžia žurnalą „Lietuvos muziejai“, remia besikuriančius muziejus, organizuoja muziejininkų kvalifikacijos kėlimą, dalyvauja realizuojant kultūros ir švietimo programas.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:

Nika Puteikienė,

LMA veiklų Vilniaus knygų mugėje koordinatorė,

Lietuvos jūrų muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

Tel.: 8 46 490751, 8 671 55567

Dėl kontaktinės informacijos prašome kreiptis:

Lolita Valužienė, LMA atsakingoji sekretorė,  tel.: +370 5 2790918, 8-684-23404 arba el. paštu: muzasoc@gmail.com

Rodyk draugams

“National Geographic” švenčia 125 metų gyvavimo sukaktį

Šiais metais organizacija „Nacionalinė geografija“ (National Geographic) švenčia 125 metų gyvavimo sukaktį. Ta proga išleista jubiliejinė National Geographic knyga, kurioje turėsite galimybę išvysti pačias įdomiausias, neįtikėčiausias, kvapą gniaužiančias akimirkas! Šia knyga norima parodyti, kaip mūsų planeta Žemė pasikeitė per visą šį laikotarpį.

Ekspedicijų rengimas, mokslinės informacijos duomenų rinkimas, o kartu ir gamtos ir kultūros išsaugojimas – visa tai vienija National Geographic organizaciją visame pasaulyje.

Knyga išleista anglų kalba, ją rasite užsienio knygynuose, o žemiau pateiktoje nuorodoje galite perskaityti įdomiausius, National Geographic užfiksuotus, faktus:

http://www.nationalgeographic.com/125/facts/

Rodyk draugams

Jūrų muziejus dalyvavo “Knygų Kalėdose”

Gruodžio mėnesį Lietuvos bibliotekose prasidėjo akcija „Knygų Kalėdos“, kurios metu LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė leidyklas bei spaustuves ragino dovanoti knygas Lietuvos mokyklų bibliotekoms. Šios akcijos proga šalies bibliotekose vyko daugybė renginių, koncertų, buvo atidaromos parodos.

Gruodžio 19 d. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje vyko kalėdinė knygų mugė, kurioje dalyvavo ir Jūrų muziejus.  Mugės metu lankytojai galėjo ne tik įsigyti, bet ir žaidime-loterijoje laimėti muziejaus išleistų knygų, suvenyrų.  Kartu su kitais mugės dalyviais kūrėme šventinę nuotaiką bei dalinomės ja.

Džiaugiamės, ka šį, jau antrą kartą vykusi kalėdinė knygų mugė bei kiti akcijos „Knygų Kalėdos“ renginiai, tampa gražia tradicija.

Rodyk draugams

Išrinkime 2012-ųjų Klaipėdos knygą!

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka skelbia gražiausios ir populiariausios 2012 m. Klaipėdoje išleistos knygos konkursą „Klaipėdos knyga - 2012“, kuriame dalyvauja ir Jūrų muziejus! Sausio 9 d. 16 val. Meno skyriuje (Janonio g. 9) vyks konkurso paskelbimo ceremonija. Jos metu jaunasis istorikas R. Adomavičius trumpai pristatys jau nemažai dėmesio sulaukusią mokslo studiją „Jūrinis savarankiškumas. Lietuvos prekybos laivyno kūrimosi istorija 1921–1940 m.”. Kviečiame dalyvauti, skaityti ir rinkti gražiausią bei populiariausią  2012 m. Klaipėdos knygą!

Rodyk draugams

Kur galima paskaityti ar įsigyti?

LJM foto

LJM foto

Romualdo Adomavičiaus knygą “Jūrinis savarankiškumas. Lietuvos prekybos laivyno kūrimosi istorija (1921-1940 m.) galite rasti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo, Kauno apskrities viešojoje, Vilniaus universiteto, Lietuvos mokslų akademijos bibliotekose, o įsigyti knygą galima Lietuvos jūrų muziejaus kasoje. Knygos kaina - 25 Lt.

Rodyk draugams

Apie Lietuvos kaip jūrų valstybės pradžią

Kviečiame dalyvauti

Kviečiame dalyvauti

Lapkričio 15 d. (ketvirtadienį) 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (Janonio g. 9) bus pristatoma naujausia Jūrų muziejaus išleista knyga – “JŪRINIS SAVARANKIŠKUMAS. Lietuvos prekybos laivyno kūrimosi istorija 1921–1940 m.” Tai pirmoji jauno istoriko Romualdo Adomavičiaus mokslinė studija, skirta Lietuvos jūrinio laivyno pradžios tyrinėjimams.

– Ši knyga pasakoja apie pirmųjų Lietuvos Respublikos jūrinių laivų atsiradimą, išplaukimą į platesnius vandenis, – taip pristato savo knygą Romualdas. – Jūrinės laivybos tradicijų pradžią siedamas su tautinės valstybės įsitvirtinimu Baltijos pakrantėje XX a. tarpukario laikotarpiu, bandau išsiaiškinti Lietuvos ryšių su jūra politinius ir ekonominius dėsningumus.

Nuotrauka iš LJM archyvų

Nuotrauka iš LJM archyvų

Pirmieji laivai su Lietuvos vėliava įplaukė į Klaipėdos uostą 1921 metų kovą. Tai buvo  motoriniai burlaiviai “Jūratė” ir “Kastytis”. Šie laivai plaukiojo su kroviniais Baltijos jūroje. Tačiau nacionalinio laivyno plėtra prasidėjo tik 1923 metais, kai Klaipėdos uostas atiteko Lietuvai. Nacionalinio laivyno vystymosi tąsa buvo AB “Lietuvos Baltijos Lloydas” įkūrimas Kaune 1936 metais. Šią bendrovę įkūrė AB “Maistas”, “Lietūkis”, “Pienocentras” (pagrindiniai eksportuotojai ir importuotojai) bei Lietuvos finansų ministerija.  Kasmet “LBL” didino savo upių ir jūrų laivyną ir 1940 metais tapo rimta ir konkurencinga vandens bei sausumos transporto kompanija.

Pasak istoriko Romualdo Adomavičiaus, Lietuvos Respublikos okupacija ilgam nutraukė nacionalinio laivyno vystymąsi.

– Bet šiandien galime didžiuotis, – sako Romualdas Adomavičius, – kad Lietuva yra jūrų valstybė, turinti nacionalinį laivyną, jūrinę administraciją, teritorinius vandenis, išskirtinę ekonominę zoną, išvystytą uosto infrastruktūrą.

Pats Romualdas jūrą pažįsta ne tik iš mokslinės pusės: laisvalaikiu jis buriuoja, jo iniciatyva šiemet Jūros šventės metu buvo  surengta istorinių burvalčių regata „Burpilis“.

Romualdas Adomavičius jūrą pažįsta ne tik iš mokslinės pusės

Romualdas Adomavičius jūrą pažįsta ne tik iš mokslinės pusės

Nuotraukoje aukščiau  - „Lietuvos Baltijos Lloydo“ didžiausias garlaivis „Kaunas“ Klaipėdos uoste 1938-1939 m.

Parengė Nika Puteikienė

Rodyk draugams

Kviečiame į knygos pristatymą

Kviečiame į Romualdo Adomavičiaus mokslo studijos “Jūrinis savarankiškumas. Lietuvos prekybos laivyno kūrimosi istorija 1921–1940 m.” pristatymą

lapkričio 15 d. (ketvirtadienį) 17 val.

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (Janonio g. 9).

Rodyk draugams

“Jūrinis savarankiškumas. Lietuvos jūrų prekybos laivynas 1921-1940 metais”

Romualdo Adomavičiaus mokslo studija „Jūrinis savarankiškumas. Lietuvos jūrų prekybos laivynas 1921–1940 metais

Leidinio tikslas – patrauklia forma pristatyti visuomenei Lietuvos jūrų prekybos laivyno vystymosi raidą 1921–1940 m., ugdyti supratimą apie Lietuvos jūrinį identitetą, jūrinės kultūros vaidmenį šalies politiniame, ekonominiame, socialiniame ir kultūriniame gyvenime.

Leidinys jau greitai parkeliaus iš spaustuvės ir jį pristatysime Klaipėdos visuomenei. Sekite informaciją!

Parengė Neringa Stančikienė

Romualdo Adomavičiaus mokslo studija

Romualdo Adomavičiaus mokslo studija

Rodyk draugams