BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

TAPK EDUKACINIŲ UŽSIĖMIMŲ DALYVIU!

SUSISIEKIME!
Tel. +370 659 61 497, el. p. edukacija@muziejus.lt

Edukaciniai užsiėmimai delfinariume - 26 Eur, kiti edukaciniai užsiėmimai - 17 Eur.
Edukaciniai užsiėmimai Jūsų mokykloje - kaina sutartinė.

TAPK EDUKACINIŲ UŽSIĖMIMŲ DALYVIU

TAPK EDUKACINIŲ UŽSIĖMIMŲ DALYVIU

Rodyk draugams

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJAUS EDUKACINĖS PROGRAMOS KVIEČIA PAŽINTI PASLAPTINGĄ VANDENŲ PASAULĮ!

DRAUGE SU JUMIS MOKOMĖS PAŽINTI, DŽIAUGTIS IR SAUGOTI ŽMOGAUS HARMONIJĄ SU JŪRA

  • Drauge panirę į paslaptingą vandenų pasaulį, nusikelsime į tuos laikus, kada gražuolė latimerija plaukiojo kartu su dinozaurais.
  • Mūsų lauks ekstremalūs išbandymai koraliniuose rifuose – povandeninėse džiunglėse.
  • Reikės stoti akistaton su karališkąja medūza. Ar pavyks atlaikyti mirtiną jos žvilgsnį?
  • Kas pasakys, kokie pavojai mūsų lauks pasinėrus į moliuskų pasaulį?! Norėdami iš jūrų gelmių parsinešti jūros šilko ar surasti perlų, turėsime būti itin budrūs: mūsų tykos elegantiškas žudikas kūgenis!
  • Ką darysime, kai išvysime žaibo greitumu atplaukiantį jūrų velnią ar žmogėdrą kūjaryklį?.. Kai didžioji barakuda taikysis į besimaudančius žmones ir šauks: SVEIKI ATVYKĘ Į BESTIARIUMĄ!..
  • Gal viskas atvirkščiai: gal gyvūnai labiau bijo mūsų – žmonių, nei mes jų?
  • Ar sugebės mūsų baimes įveikti gerieji delfinai?
  • Daug paslapčių galėtų atskleisti ir senasis žvejas. Kas jo tikrieji namai? Burvaltė? Troba ant marių kranto?

ATSAKYMUS RASIME DRAUGE, JEI PASIRINKSITE MUZIEJAUS SIŪLOMAS EDUKACINES PROGRAMAS:

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI JŪSŲ MOKYKLOJE

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI JŪSŲ DARŽELYJE

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI DELFINARIUME

Rodyk draugams

NAUJIENA! Kiekvieną penktadienį – edukaciniai užsiėmimai delfinariume!

Lietuvos jūrų muziejus kiekvieną penktadienį kviečia moksleivius sudalyvauti delfinariume organizuojamuose edukaciniuose užsiėmimuose

„PASLAPTINGAS ŽINDUOLIŲ PASAULIS“,

„ĮDOMIOJI PROFESIJA – DELFINŲ TRENERIS“,

„AŠ IR DELFINAS“

bei apsilankyti DELFINŲ PASIRODYME.

Užsiėmimų metų drauge su jumis mokysimės pažinti paslaptingą delfinų pasaulį. Sužinosime, kur ir kaip delfinai gyvena, pažinsime jų gyvenimo būdą, stebėdami įvertinsime jų gebėjimus. Susitiksime su delfinų treneriais ir sužinosime, kaip jais tapti. O kartu su mažiausiais lankytojais piešime taip, kaip piešia delfinai.

Grupės, užsisakiusios edukacinį užsiėmimą bei įsigijusios bilietus į delfinariumą, penktadieniais nemokamai įleidžiamos į muziejaus istorines ekspozicijas.

Edukaciniai užsiėmimai pagal išankstinį užsakymą vedamai nustatytu laiku: 10.30–11.15 ir 12.00–12.45 val. Vieno užsiėmimo grupei iki 30 dalyvių kaina – 90 Lt.

Delfinų pasirodymai rodomi 13.00 val. Bilietus platina www.bilietupasaulis.lt.

Užsakymai priimami tel. (8 46) 49 22 50, 8 698 37299 arba el.p. s.mikalkeviciute@muziejus.lt

LEISKITE SAVO UGDYTINIAMS PATIRTI PAŽINIMO IR NUOTYKIŲ DŽIAUGSMĄ!

Rodyk draugams

Po knygų mugės: vis labiau domimasi istorinėmis knygomis

Vis labiau domimasi istorinėmis knygomis – tokią išvadą padarė muziejininkai po jubiliejinės XV-osios Vilniaus Knygų mugės.
Jau trečią kartą mugėje dalyvavusi Lietuvos muziejų asociacija (toliau – LMA), pristatė naujus leidinius: Maironio lietuvių literatūros muziejus išleido 3 sąsiuvinius iki šiol neskelbtų Jono Mačiulio-Maironio tekstų: „Saulėtas vainikas“, „Mokslas – tai didžiausia galybė“, „Kaip nepastovi žemiškoji garbė“; Molėtų krašto muziejus – Stepono Antanavičiaus knygą` „Molėtų krašte“, Žemaičių vyskupystės muziejus išverstą iš lenkiško originalo Vincento Juzumo (1819–1901) „Žemaičių vyskupijos istoriją“ (1899), kurios originalus pavadinimas „Medininkai, arba senosios Medininkų ar Žemaičių vyskupijos aprašymas“. Pastaroji knyga susilaukė itin didelio susidomėjimo. Tuo džiaugėsi Žemaičių vyskupystės muziejaus direktorius Antanas Ivinskis:
– Ši knyga – tai svarbus istorijos šaltinis, be kurio neįmanomi jokie šio krašto istorijos tyrimai, – sakė muziejaus direktorius Antanas Ivinskis. – Tačiau ji nėra akademinė, yra lengvai suprantama bet kam, kas domisi istorija. Joje atgyja ne tik parapijos, bet aprašomi papročiai, gamta, gyventojų aprangos mados, pamaldumas, moralė ar net kulinarija.

Tai, kad tikri dalykai nenuskęsta laiko tėkmėje, o atvirkščiai – išryškėja jų vertė, patvirtina ir knyga „Molėtų krašte“, kuriame publikuojami istoriko, žurnalisto Stepono Antanavičiaus tekstai, parašyti dar sovietmečiu rajono laikraščiui. Tai išties retas fenomenas, nes greičiausiai praranda vertę būtent periodikai skirti tekstai. Knygos autoriui tuo laiku pavyko užfiksuoti jau nueinančios kartos pasakojimus apie Molėtų krašto istoriją, vietovardžius, žmones. Leidinyje vertingas ne tik tekstas, bet ir iliustracijos, kurių yra virš dviejų šimtų: niekur nematytos prof. Stepono Kolupailos 1932 m. Molėtų Šv. Petro ir Povilo atlaidų nuotraukos bei pirmoji 1937 m. spalvota Molėtų fotografija.
Ypatingo dėmesio sulaukė ir Lietuvos jūrų muziejaus įkūrėjo, rašytojo Aloyzo Každailio legendinės knygos „Laivai ir jūrininkai“ jau trečiasis leidimas, papildytas Jūrų muziejaus istorikų Romaldo ir Romualdo Adomavičių tekstais apie Lietuvos laivybos istoriją. Gausiai į knygos pristatymą susirinkę skaitytojai citavo dar iš vaikystės prisimenamus tekstus apie paslaptingą jūrų pasaulį, džiaugėsi, kad anūkai galės jį pažinti ne iš jau „suskaitytos“, o iš naujos, dar spaudos dažais kvepiančios knygos.
Besidominčius teatro istorija būrė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus bei Mokslo ir enciklopedijų leidyklos išleista knyga Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus bei Mokslo ir enciklopedijų leidyklos išleista knyga “Ten, kur viskas daug labiau. Lietuvos teatro dailės žodynas”. Žodynas susideda iš dviejų skyrių – teatro dailės terminų ir dailininkų kūrybinių biografijų. Į terminų skyrių įtraukti visų teatro sričių scenografijos tipai, meninės priemonės ir technikos, stiliai ir kryptys. Terminai apibrėžiami pateikiant ne tik konkrečią jų reikšmę, bet trumpai pristatoma ir meno objekto ar reiškinio istorija, jo ypatumai. Biografijų skyriuje pateikti duomenys apie scenografijos tyrinėtojus, scenografijos srityje dirbusius įvairių meno sričių dailininkus nuo XVIII amžiaus iki šių dienų. Žodynas iliustruotas originaliais scenovaizdžių ir kostiumų eskizais.
Na, o pačiame LMA stende su istorija, knyga, literatūra pažindinosi ir patys jauniausieji Knygų mugės lankytojai, nes čia veikė nuotaikinga muziejų edukacijos „MuMo klasika“ sala. Joje galima buvo kurti eilėraščius, animacinius filmus, spektaklius, paišyti ir net … knygas gaminti. Visu tuo pasirūpino devyniolika jungtiniame stende dalyvavusių muziejų: Lietuvos jūrų, Šiaulių „Aušros“, Panevėžio kraštotyros, Rokiškio krašto, Maironio lietuvių literatūros, Raseinių krašto istorijos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Europos parko, Kernavės archeologinės vietovės, Bažnytinio paveldo, Marijampolės kraštotyros, Literatūrinis A. Puškino, Žemaičių vyskupystės, Molėtų krašto, Zarasų krašto, Alytaus kraštotyros, A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis, Birštono bei Vilniaus memorialinių muziejų direkcija.
Muziejų stendu, kuriame buvo galima susipažinti su daugiau nei šimto pavadinimų leidiniais, apsilankė ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Kultūros ministras Šarūnas Birutis.
LMA – 1995 m. įsteigta savanoriška šalies muziejų organizacija, šiuo metu vienijanti 89 muziejus. Asociacijos tikslas – telkti muziejus bendrai veiklai, organizuoti ir skatinti juos bendradarbiauti. Asociacija, palaikanti glaudžius ryšius su Tarptautine muziejų taryba (ICOM) ir Europos muziejinių organizacijų tinklu (NEMO), teikia muziejams metodinę pagalbą ir informaciją, leidžia žurnalą „Lietuvos muziejai“, remia besikuriančius muziejus, organizuoja muziejininkų kvalifikacijos kėlimą, dalyvauja realizuojant kultūros ir švietimo programas.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:
Nika Puteikienė,
LMA veiklų Vilniaus knygų mugėje koordinatorė,
Lietuvos jūrų muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel.: 8 46 490751, 8 671 55567

Dėl kontaktinės informacijos prašome kreiptis:
Lolita Valužienė, LMA atsakingoji sekretorė, tel.: +370 5 2790918, 8-684-23404 arba el. paštu: muzasoc@gmail.com

Rodyk draugams

MUMO SALOJE ĮSIKURĖ 20 LIETUVOS MUZIEJŲ

Šiandien LITEXPO rūmuose prasidėjusioje 3-ioje mokyklų įrangos ir mokymo priemonių parodoje „MOKYKLA 2013“ tris dienas veiks MuMO  sala. Šiame  Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) projekte, skirtame muziejų edukacijai, tris dienas darbuosis dvidešimties Lietuvos muziejų edukatorių komandos.

Salos pavadinimas kilo sujungus du žodžius – muziejus ir mokykla, – pasakoja LMA valdybos pirmininko pavaduotoja, Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Joje norime parodyti geriausias, įdomiausias Lietuvos muziejų edukacines programas.

Į šią salą užsuko ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ją itin sudomino tiek Trakų istorijos muziejaus viduramžių karybai skirta programa, tiek Prienų krašto muziejaus pristatoma lino kelio programa. Prisėdusi prie staklių Dalia Grybauskaitė pati įaudė vieną ataudą į jau staklėse apmestą trispalvę.

MuMo salos edukacinėje klasėje kas valandą pristatomas vis kitas edukacinis užsiėmimas, o greta šurmuliuosiančiose kūrybinėse dirbtuvės bet  kada galima prisėsti vis kito muziejaus veiklos stalo ir tapti aktyviu to užsiėmimo dalyviu:  nusilieti senovinę žvakę, paragauti stebuklingų žolelių viralų, sužinoti, kas bendro tarp chemijos ir virtuvės, įsigilinti į dailės paslaptis, išmokti megzti tinklus, duonelę kepti, drobes austi, susipažinti ir su viduramžiais, ir su pokario Lietuvos partizanų naudotais ginklais.

Pasak MuMo salos gidės Nikos Puteikienės, pateikiant vienoje vietoje tiek skirtingų muziejų edukacinių programų, sudaroma unikali galimybė moksleiviui ar šeimai nekeliaujant fiziškai šimtų kilometrų nuo vieno muziejaus į kitą, viską rasti vienoje vietoje.

Po šią išskirtinę muziejų salą lankytojus lydi žingeidus lakūnas MuMo, kuris reprezentuoja Lietuvos muziejų asociacijos rengiamą programą. Su juo galima  ne tik nusifotografuoti. Saloje kiekvieną dieną nuo 12 iki 16 valandos draugiškus lankytojų šaržus su MuMo pieš šio personažo kūrėjas jaunas dailininkas Pijus Čeikauskas.

„MuMo saloje“ veikia ir edukacinė Lietuvos jūrų muziejaus paroda „Kodėl laivas plaukia?“, kurioje lankytojai ne tik sužinos pagrindinius hidrodinaminius dėsnius, dėl kurių  metalinis laivas gali laikytis ant vandens ir neskęsti, bet išmoks įvairiais būdais tvirtinti laivo bortus, statyti plaustus, sukonstruoti istorinį laivo modelį, o specialiame akvariume galės iškelti ir nugramzdinti povandenį laivą.

„Daugelis programos edukacinių užsiėmimų orientuoti į kūrybinę veiklą, todėl nė vienas „MuMo salos“ lankytojas neišplauks be suvenyro, tuščiomis rankomis, - užtikrina Nika Puteikienė.

Čia bus sprendžiamos ir rimtos problemos: diskutuojama apie tai, kaip muziejų priartinti prie moksleivio, ar tradicinis muziejus gali varžytis su internetiniu muziejumi ir pan. Be to, bus aptarta ir pažangi Lietuvos muziejuose esančių edukacinių klasių naudojimo patirtis.

LMA archyvo nuotr.

Nika Puteikienė,

LMA veiklų mugėje Mokykla 2013 koordinatorė,

Lietuvos jūrų muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

Tel.: 8 46 490751, 8 671 55567

Dėl kontaktinės informacijos prašome kreiptis:

Lolita Valužienė, LMA atsakingoji sekretorė,  tel.: +370 5 2790918, 8-684-23404 arba el. paštu: muzasoc@gmail.com

Rodyk draugams

Jūrų muziejaus edukatoriai persikelia į … Vilnių

Nika Puteikienė, Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

Nuo šio penktadienio Lietuvos jūrų muziejaus edukatorių komanda iš Kopgalio kaimo, kuriame įsikūręs šis muziejus, trims dienoms persikelia į Vilnių. Mat čia gruodžio 6-8 dienomis LITEXPO rūmuose vyks 3-ioji mokyklų įrangos ir mokymo priemonių paroda  „MOKYKLA 2013“.

Lietuvos jūrų muziejus šioje šalies pedagogams ir moksleiviams skirtoje erdvėje jau antrą kartą pristato naujas edukacines programas. Su jomis bus galima susipažinti muziejaus stende 4–oje salėje.

Mugėje bus pristatyta naujausia, interaktyvi, dar pačiame muziejuje neišbandyta mokymo priemonė – liečiamasis batimetrinis 3D Baltijos jūros geologinės raidos ir geografijos žemėlapis.

– Mūsų muziejus žengia koja į koją su laiku, – sako muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Jaunoji karta pasaulį lengviau suvokia virtualioje erdvėje, tad panaudodami šiuolaikines technikos galimybes, stengiamės kalbėti jiems suprantama kalba. Juo labiau, kad naujosios technologijos padeda mums keliauti laiku – jų dėka pamatysime ir vietoje Baltijos tyvuliavusį ledyninį ežerą, sužinosime, kokias teritorijas apėmė Anciliaus ežeras, Joldijos jūra, susipažinsime su juose gyvenusiais gyvūnais.

Beje, biologai teigia, kad Baltija – viena jauniausių pasaulio jūrų, tik dvigubai vyresnė už … Egipto piramides.

Muziejus kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija mugės pradžiai yra paruošęs jūriška dvasia alsuojantį edukacinį koncertą „Mano jūra – tolima ir artima“, kuriame patrauklia ir išraiškinga forma pristatoma jūrinė Lietuvos istorija. Apie Lietuvos, kaip jūrinės valstybės praeitį ir dabartį, pasakoja istorikai bei kapitonai, o pasinerti į muzikos garsų jūrą kviečia žinomas dainininkas Egidijus Sipavičius.

– Jūrų muziejus prieš porą metų netikėtai pasikvietė mane dainuoti … edukacinėje programoje, – sako Egidijus Sipavičius. – Su ja lankėmės nedidukuose Žemaitijos miesteliuose, atnešdami tiems, kuriems pajūris sunkiau pasiekiamas, netikėtas jūrines istorijas.

Ši programa pelnė nepaprastą populiarumą: per dvejus metus buvo aplankytos Šilutės, Šilalės, Skuodo, Mažeikių rajonų mokyklos bei vietos bendruomenės, surengti 73 išvažiuojamieji kultūriniai edukaciniai užsiėmimai, kuriuose apsilankė daugiau nei 3 tūkstančiai klausytojų ir dalyvių.

– Jeigu sulauktume kvietimo, šią programą mielai atvežtumėme ir į kitas Lietuvos mokyklas ar miestelius, – sako Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė.

Muziejus edukacijoje išbando įvairias priemones ir būdus. Mugėje veiksiančioje MuMo saloje (Muziejų edukacijos) bus eksponuojama paroda „Kodėl laivas plaukia?“, kurioje visus eksponatus privaloma … liesti.

– Juk priešingu atveju negalėsi sumeistrauti laivelio, įvairiais būdais sujungti laivo borto lentų ar … nuskandinti povandeninį laivą, – šypsosi parodos kuratorius istorikas Romualdas Adomavičius, kuris pats yra patyręs buriuotojas.

Jūrų muziejaus edukatoriai kviečia mugėje susitikti:

Gruodžio 6 d. 11.15 val. SMART klasėje (4 salė) ir 7 d. 17.00 val. Svajonių klasėje (4 salė) – atviras edukacinis užsiėmimas „Atrask Baltijos jūrą“ pasitelkiant 3D Baltijos jūros batimetrinį žemėlapį.

Gruodžio 8 d. 14.00 val. Svajonių klasėje (4 salė) – atviras edukacinis užsiėmimas „Kas Baltijoje gyvena?“. Jo dalyviai persikūnys į Baltijos jūros gyvūnus ir sukurs spektaklį.

Rodyk draugams

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS MUGĖJE „MOKYKLA 2013“

Gruodžio 6-8 d. mugėje MOKYKLA 2013 (Vilniaus LITEXPO rūmai) Lietuvos jūrų muziejus jau trečius metus pristato naujus edukacinius užsiėmimus, atliepiančius Bendrojo lavinimo mokymo programų turinį.

Lietuvos jūrų muziejaus edukologai  Jūsų lauks stende 4.07 (4 salė):

· susipažinsite su naujausiomis muziejaus edukacinėmis programomis, skirtomis mokykloms,

· galėsite išbandyti naujai sukurtą interaktyvią edukacinę priemonę ATRASK BALTIJOS JŪRĄ,

· atrasite naujus užsiėmimo „BALTIJOS JŪROS EKOLOGIJA“ organizavimo metodus.

Gruodžio 6 d. 11.30-12.30 visus kviečiame į „Linksmo miesto“ scenoje (3 salė) organizuojamą atvirą parodomąjį edukacinį renginį-koncertą MANO JŪRA – TOLIMA IR ARTIMA. Tai bendras Lietuvos jūrų muziejaus ir VĮ  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos projektas, skirtas plėtoti vaikų, jaunimo bei plačiosios visuomenės kultūrinę edukaciją, estetinius, savarankiškos savišvietos  įgūdžius; propaguoti jūrinės aplinkos pažinimo ir tausojimo,  jūreivystės puoselėjimo Lietuvoje idėjas. Renginio vedėjas – Egidijus Sipavičius, dalyvauja Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė ir istorikas Romas Adomavičius,  VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus ir Laivyno vadovas Eduardas Ringis.  Šis renginys jau trečius metus sėkmingai organizuojamas Lietuvos mokyklų bendruomenėms. Pamatykite, išgirskite mus ir pasikvieskite į savo mokyklą.

Gruodžio 6-8 d. 10.30-19.00 visus kviečiame į „Linksmo miesto“ MuMo saloje, Lietuvos muziejų asociacijos stende (3 salė) eksponuojamą edukacinę parodą KODĖL LAIVAS PLAUKIA. Lietuvos jūrų muziejaus istorikai Romualdas Adomavičius ir Milda Kontrimė supažindins su primityvių laivelių ir medinių burlaivių statymo ypatumais, sužinos, kodėl laivas plaukia ir kodėl neskęsta. Turės galimybę patys panardinti į gelmę povandeninį laivą ir jį iškelti į vandens paviršių, sujungti laivo korpuso lentas, išsinešti pačių pasigamintą suvenyrinį laivelį. Tai unikali Jūsų galimybė betarpiškai pabendrauti su muziejaus istorikais.

Gruodžio 6 d. 11.15-12.00 visus kviečiame į „SMART“ klasėje (4 salė) ir 7 d. 17.00-17.45 Svajonių klasėje (4 salė) organizuojamą atvirą edukacinį užsiėmimą ATRASK BALTIJOS JŪRĄ. Pasitelkiant interaktyvias mokymo priemones pristatysime Baltijos jūros raidos istoriją bei analizuojant 3D Baltijos jūros batimetrinį žemėlapį pakviesime į kelionę APLINK Baltiją, PO Baltiją, Baltijos DUGNU bei DRUSKINGO VANDENS KRYPTIMI. Sužinosime, KAS ir KUR gyvena.

Gruodžio 8 d. 14.00-14.45 visus kviečiame į Svajonių klasėje (4 salė) organizuojamą atvirą edukacinį užsiėmimą KAS BALTIJOJE GYVENA. Užsiėmimo metu dalyviai taps būdingiausiais Baltijos jūros gyvūnais ir sukurs spektaklį, kurio metu sužinos, kas būdinga Baltijos jūros gyventojams.

TEGUL LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJAUS IR JŪSŲ MOKYKLOS POREIKIS KURTI, ATRASTI KOKYBĘ, IŠLAISVINTI MINTIS, GRIAUTI STEREOTIPUS VIRSTA NAUJA MŪSŲ BENDRADARBIAVIMO GALIMYBE!

Iki pasimatymo mugėje MOKYKLA 2013

Rodyk draugams

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS MUGĖJE „MOKYKLA 2013“

Gruodžio 6-8 d. mugėje MOKYKLA 2013 (Vilniaus LITEXPO rūmai) Lietuvos jūrų muziejus jau trečius metus pristato naujus edukacinius užsiėmimus, atliepiančius Bendrojo lavinimo mokymo programų turinį.

Lietuvos jūrų muziejaus edukologai  Jūsų lauks stende 4.07 (4 salė):

· susipažinsite su naujausiomis muziejaus edukacinėmis programomis, skirtomis mokykloms,

· galėsite išbandyti naujai sukurtą interaktyvią edukacinę priemonę ATRASK BALTIJOS JŪRĄ,

· atrasite naujus užsiėmimo „BALTIJOS JŪROS EKOLOGIJA“ organizavimo metodus.

Gruodžio 6 d. 11.30-12.30 visus kviečiame į „Linksmo miesto“ scenoje (3 salė) organizuojamą atvirą parodomąjį edukacinį renginį-koncertą MANO JŪRA – TOLIMA IR ARTIMA. Tai bendras Lietuvos jūrų muziejaus ir VĮ  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos projektas, skirtas plėtoti vaikų, jaunimo bei plačiosios visuomenės kultūrinę edukaciją, estetinius, savarankiškos savišvietos  įgūdžius; propaguoti jūrinės aplinkos pažinimo ir tausojimo,  jūreivystės puoselėjimo Lietuvoje idėjas. Renginio vedėjas – Egidijus Sipavičius, dalyvauja Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė ir istorikas Romas Adomavičius,  VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus ir Laivyno vadovas Eduardas Ringis.  Šis renginys jau trečius metus sėkmingai organizuojamas Lietuvos mokyklų bendruomenėms. Pamatykite, išgirskite mus ir pasikvieskite į savo mokyklą.

Gruodžio 6 d. 11.15-12.00 visus kviečiame į „SMART“ klasėje (4 salė) ir 7 d. 17.00-17.45 Svajonių klasėje (4 salė) organizuojamą atvirą edukacinį užsiėmimą ATRASK BALTIJOS JŪRĄ. Pasitelkiant interaktyvias mokymo priemones pristatysime Baltijos jūros raidos istoriją bei analizuojant 3D Baltijos jūros batimetrinį žemėlapį pakviesime į kelionę APLINK Baltiją, PO Baltiją, Baltijos DUGNU bei DRUSKINGO VANDENS KRYPTIMI. Sužinosime, KAS ir KUR gyvena.

Gruodžio 8 d. 14.00-14.45 visus kviečiame į Svajonių klasėje (4 salė) organizuojamą atvirą edukacinį užsiėmimą KAS BALTIJOJE GYVENA. Užsiėmimo metu dalyviai taps būdingiausiais Baltijos jūros gyvūnais ir sukurs spektaklį, kurio metu sužinos, kas būdinga Baltijos jūros gyventojams.

TEGUL LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJAUS IR JŪSŲ MOKYKLOS POREIKIS KURTI, ATRASTI KOKYBĘ, IŠLAISVINTI MINTIS, GRIAUTI STEREOTIPUS VIRSTA NAUJA MŪSŲ BENDRADARBIAVIMO GALIMYBE!

Iki pasimatymo mugėje MOKYKLA 2013

Rodyk draugams

„MuMo salos“ programa

Nika Puteikienė, „MuMo salos“ gidė, tel.: 8 46 490751, 8 671 55567, n.puteikiene@muziejus.lt

Lietuvos muziejų asociacijos edukacinė programa

Penktadienis, gruodžio 6 d.

10.0019.00 val. Kūrybinės dirbtuvės „MuMo saloje“.

Dalyvauja Trakų istorijos muziejus, Lietuvos liaudies buities muziejus, LGGRTC Genocido aukų muziejus, LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Biržų krašto muziejus „Sėla“, Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centras, Prienų krašto muziejus, A. Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus.

10.0019.00 val. Edukacinė paroda „Kodėl laivas plaukia?“. Lietuvos jūrų muziejus.

10.1511.45 val. Edukacinis užsiėmimas Animacinių filmų kūrimas pagal Kristijono Donelaičio pasakėčias“. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

12.00–12.45 val. Edukacinis užsiėmimas „Tuskulėnus kūrusios ir griovusios rankos“, skirtas 512 kl. moksleiviams. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas.

12.00–16.00 val. Stende Jus piešia lakūno MuMo kūrėjas dailininkas Pijus Čeikauskas.

13.00–13.45 val. Diskusija “Kaip muziejų priartinti prie moksleivio?”

Dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos bei Kultūros ministerijos darbo grupe, kurianti muziejų ir mokyklų bendradarbiavimo modelį.

14.00–14.45 val. Edukacinis užsiėmimas „Pradžios mokykla XX a. 3–4 deš. dailyraščio pamoka“, skirtas moksleiviams nuo 9 m., suaugusiems. Lietuvos liaudies buities muziejus.

15.0015.45 val. Edukacinis užsiėmimas „Tremties ir kalinimo vietų geografija Sovietų Sąjungoje“, skirtas 812 kl. mokiniams. LGGRTC Genocido aukų muziejus.

16.00–16.45 val. Edukacinis užsiėmimas “Partizanų ginklai”, skirtas 812 klasių moksleiviams. Vytauto Didžiojo karo muziejus.

17.00–17.45 val. Edukacinis užsiėmimas “Viduramžių karyba”, skirtas 512 kl. moksleiviams ir suaugusiems. Trakų istorijos muziejus.

Šeštadienis, gruodžio 7 d.

10.0019.00 val. Kūrybinės dirbtuvės „MuMo saloje“.

Dalyvauja Trakų istorijos muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Biržų krašto muziejus „Sėla“, Molėtų krašto muziejus, Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centras, Prienų krašto muziejus, A. Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus.

10.0019.00 val. Edukacinė paroda „Kodėl laivas plaukia?“ Lietuvos jūrų muziejus.

10.00–10.45 val. Edukacinis užsiėmimas “Viduramžių karyba” skirtas 512 kl. moksleiviams ir suaugusiems. Trakų istorijos muziejus.

11.00–11.45 val. Edukacinis užsiėmimas  „Nuo lino iki apdaro“, skirtas 1–6 klasių moksleiviams. Biržų krašto muziejus „Sėla“.

11.00–11.45 val. Edukacinis užsiėmimas  „Kelionė į dailininko dirbtuvę“. Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centras.

12.00–12.45 val. Diskusija „Edukacinės klasės Lietuvos muziejuose geroji patirtis“, Nika Puteikienė, Lietuvos jūrų muziejus, Ryšių su visuomene skyriaus vedėja.

12.00–16.00 val.  Stende Jus piešia lakūno MuMo kūrėjas dailininkas Pijus Čeikauskas.

13.00–13.45 val. Viktorina Lietuva Olimpiadose”. Lietuvos sporto muziejus.

14.0014.45 val. Edukacinis užsiėmimas  „Gamtos grožis“. Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centras

15.00–15.45 val. Edukacinis užsiėmimas „Kad Kalėdos nesušaltų!“, skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams, 1–4 kl. moksleiviams. Prienų krašto muziejus.

16.00–16.45 val. Edukacinis užsiėmimas „Pas mus šviežia duona išrūgo…“, skirtas 6–12 kl. moksleiviams. Prienų krašto muziejus.

17.00–17.45 val. Edukacinis užsiėmimas Raganos Kankaros kelionė po Lietuvą (velnio akmenys, raganų augalai, stebuklingi burtų viralai lietuvių mitologijoje). Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

18.00–18.45 val. Viktorina “Atspėk, kas aš?”. Lietuvos sporto muziejus.

Sekmadienis, gruodžio 8 d.

10.0017.00 val. Kūrybinės dirbtuvės „MuMo saloje“.

Dalyvauja Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centras, Nacionalinė Dailės Galerija, Energetikos ir technikos muziejus, Lietuvos švietimo istorijos muziejus, A. Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus.

10.0017.00 val. Edukacinė paroda „Kodėl laivas plaukia?“ Lietuvos jūrų muziejus.

10.00-10.45 val. Edukacinis užsiėmimas  „Vardan Lietuvos“, skirtas viduriniojo ir vyresniojo amžiaus moksleiviams, Lietuvos aviacijos muziejus.

11.00–11.45 val. Viktorina Lietuva Olimpiadose”. Lietuvos sporto muziejus.

12.0012.45 val. Diskusija „Ar muziejus in situ lygu muziejus on line?“, doc. dr.

Rimvydas Laužikas, VU Muzeologijos katedros vedėjas.

12.00–16.00 val. Stende Jus piešia lakūno MuMo kūrėjas dailininkas Pijus Čeikauskas.

13.00–13.45 val. Edukacinis užsiėmimas  „Animalistinis žanras: popierinis žvėrynas arba vieno gyvūno istorija“. Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centras.

14.00–14.45 val. Edukacinis užsiėmimas Raganos Kankaros kelionė po Lietuvą (velnio akmenys, raganų augalai, stebuklingi burtų viralai lietuvių mitologijoje). Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

15.00–15.45 val. Viktorina “Atspėk, kas aš?”. Lietuvos sporto muziejus.

Rodyk draugams

Klaipėdos darželinukai supažindins su jūros paslaptimis

Nika Puteikienė, Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

Kol dalyje Lietuvos jūrų muziejaus ekspozicijų darbuojasi statybininkai, muziejaus edukatoriai paruošė specialią išvažiuojamąją programą „Žuvininkai mes esme“, skirtą patiems mažiausiems – darželinukams.

– Tikrai manome, kad žaidimu paremtas edukacinis užsiėmimas apie pajūrio laivadirbystės tradicijas, etnografiją ir Baltijos jūros gyvūnus bus įdomus ir penkiamečiams, – sako muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Tai puiki galimybė augantiems prie jūros suteikti daugiau žinių apie šio krašto tradicijas, mokytis nuo mažumės pažinti ir saugoti artimąją jūrą.

Dauguma \Lietuvos muziejų siūlo edukacines programas tik mokyklinio amžiaus vaikams.

– Mūsų užsiėmimai leidžia ne tik skleisti informaciją, bet ir ugdyti būsimą aktyvų muziejaus lankytoją, – įsitikinusi šios programos rengėja muziejininkė-edukologė Renata Trieigienė.

Edukacinė programa „Žuvininkai mes esme“ yra skirta ikimokyklinių įstaigų – lopšelių-darželių 5–6 metų vaikams. Vaikams bus pristatyta senoji žvejų kultūra, pirmosios plaukimo priemonės, kartu su edukatoriais jie leisis į nuotykių kelionę, kurioje susipažins su Baltijos jūros gyvūnais. Vaikai sužinos, kokiais laivais plaukiota Kuršių mariose, susipažins ne tik su ruoniu, vėgėle ar ciegorium (Baltijos jūros žuvys), bet ir su jūros … tarakonu ar mažuoju banginuku – Baltijos jūros kiaule.

Jūrų muziejaus edukatoriai šiuos užsiėmimus ves ne muziejuje, o vyks į darželius. Apie Baltiją daugiau sužinos ir tėveliai: po užsiėmimo vaikai galės nuspalvinti senovinės Kuršių marių burvaltės – kurėno ir Baltijos jūrų gyvūnų ruošinius ir surengti parodėlę.

Rodyk draugams