BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pirmą kartą Lietuvoje mokslinių vizualizacijų paroda „Art in Science“

Mokslinis darbas ir visa mokslininkų veikla, kuri vykdoma Lietuvoje, vis dar yra nesuprantama ir mažai patraukli didžiajai visuomenės daliai. Dažnai dėl to, kad žmonės tiesiog nemato, kas yra daroma laboratorijose, ir nesidomi, nes mano, kad bet kokiu atveju, nieko nesupras. Taip pat, pasigirsta nuomonių, kad apie Lietuvos mokslinį darbą sunku sužinoti, jis nėra pakankamai viešinamas.

Mokslo srityje dirbantys žmonės žino, kad Lietuvoje yra daug intensyviai bei rezultatyviai dirbančių laboratorijų ir įmonių. Tačiau sutikime – informacija apie jų veiklą ne visada yra pateikiama patraukliai ir suprantamai. Ši problema – kokybiško mokslo populiarinimo bei sklaidos stoka, įsitikinę VšĮ „Mokslas ir menas“ atstovai. Prieš tris metus jaunimo įkurta organizacija siūlo išeiti iš tradicinių mokslo populiarinimo formų  ir sudalyvauti mokslinių vizualizacijų parodoje „Art in Science“.

„Tarp mokslo ir meno sričių įžvelgiame nemažai panašumų, ir matome, jog šios dvi sritys gali puikiai papildyti viena kitą visuomenės švietimo srityje“ – dalinasi mintimis organizacijos vadovė V. Kulbokaitė – „Atkreipėme dėmesį, kad žmonės, nebūdami menininkais, meno kritikais ar dideliais žinovais, eina į koncertus, parodas, dirbtuves, norėdami šį tą sužinoti, išmokti ar tiesiog įdomiai praleisti laiką. Tačiau jie praktiškai niekada negalėtų panorėję užeiti į mokslinę laboratoriją, o mokslo muziejaus Lietuvoje nėra. Todėl nutarėme suorganizuoti mokslinių vizualizacijų parodą. Šioje parodoje visuomenei pristatysime mokslinėse laboratorijose išgaunamus nuostabiausius vaizdus. O tokių tikrai yra.“

Šio projekto pagrindinis tikslas yra kiekvienam patrauklia forma parodyti, kad Lietuvoje aktyviai vykdoma mokslinė veikla, kuri gali būti graži ir žavinga bet kuriam Lietuvos piliečiui. Todėl visi Lietuvos mokslininkai, tyrėjai bei studentai yra kviečiami pasidalinti mokslinėje aplinkoje gautais vaizdais ir nuotraukomis, kurie jų nuomone, atrodo meniški ir įdomūs.

Visos gautos vizualizacijos iki rugsėjo 18 dienos, atitinkančios kriterijus, bus talpinamos vienoje bendroje svetainėje. Geriausi 6-10 darbai bus atrenkami rugsėjo 1-18 dienomis, todėl kūrinius organizatoriai kviečia pateikti kuo anksčiau. Paroda vyks Vilniuje ir Klaipėdoje rugsėjo 26d. – spalio 26d.

Parodą bus galima aplankyti ir Lietuvos jūrų muziejuje.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti internetinėje svetainėje: www.mokslasirmenas.lt.
Vizualizacijas kartu su aprašymais organizatoriai kviečia siųsti el. paštu:
urte@mokslasirmenas.lt

Projektas yra finansuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą