BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

P.A.T. projektas sėkmingai tęsiasi

Šių metų spalį Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojos - Rūta Žilienė ir Vida Kazlauskienė dalyvavo jau penktame projekto P.A.T. (terapijos su gyvūnais) susitikime. Šio susitikimo metu vyko konferencija, kurioje Lietuvos jūrų muziejaus žinduolių trenerė R. Žilienė pristatė pranešimą “Delfinų terapija Lietuvos jūrų muziejuje”.

Konferencijos metu buvo pristatyti 8 pranešimai susiję su kaniterapija, šunų terapija. Kinezioterapeutė pristatė medicininį teipavimą ir jo galimybes. Konferencijos dalyviams taip pat buvo pasiūlyta išbandyti teipavimo naudą. Buvo įdomu išgirsti ir apie ne visai tradicinius sveikatinimo metodus, kuriuos stengsimės pritaikyti ir savo darbe - tai šešėlių teatras/ terapija, kurį galima susikurti bet kur, net savo namuose. Šešėlių pagalba galima kurti istorijas naudojantis tik šviesos šaltiniu, rankomis, kūnu ir pagalbinėmis priemonėmis, kurias visi turi namuose: plastikiniai maišeliai, popierius, lazdelės ar kiti daiktai. Žaidimas su šešėliais lavina fantaziją, skatina pasitikėjimą savimi.

Naujiena buvo refleksologijos praktinis užsiėmimas, kurį pristatė specialistai iš Bukarešto. Jų pristatytos metodikos esmė - tam tikrų kūne esančių taškų stimuliavimas, kad subalansuot kūno gyvybines sistemas. Pasak specialistų, tik pusvalandis per dieną šios “mankštos” geba aukštyn kojomis apversti gyvenimą.
Komandiruotės metu aplankėme Esperando dienos centrą, kuriame lankosi įvairaus amžiaus žmonės su negalia. Šio centro tikslas padėti integruotis į visuomenę ir suteikti visas reikalingiausias paslaugas, tarp kurių kinezioterapeuto, psichologo, masažisto pagalba. Daugybė praktinių užsiėmimų padedančių mokytis savarankiškumo: maisto gaminimas, kelionės į parduotuves, meno ir kultūros centrus, keramikos dirbtuvių galimybė. Kartu su centro darbuotojais apsilankėme hipoterapijos centre, kur stebėjome arklių terapiją, o norintys galėjo išbandyti didžiaakės Nadios (kumelės vardas) gebėjimus pralaužti ledus tiek į vaiko, tiek į suaugusiojo širdį.
Susitikimo metu buvo pristatyti ir aptarti projekto partnerių sukurti filmukai, kurių visuma - vienas iš projekto rezultatų - filmas apie skirtingus gyvūnus, gyvūnų terapijos metodikas ir pan.

Sekantis šio projekto susitikimas vyks Klaipėdoje, todėl jau dabar yra ruošiama programa, planuojami susitikimai. Svarstomos galimybės, kaip užsienio šalių partneriams kuo geriau pristatyti darbo delfinų terapijos metodikas, kurios gana stipriai skiriasi nuo darbo su sausumos gyvūnais metodikų.

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą