BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pagausėjo Jūrų muziejaus delfinų šeima

Nika Puteikienė, Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel.: 8 46 490751, 8 671 55567
Ši vasara Jūrų muziejuje – pilna netikėtumų. Sekmadienio rytą delfinų šeima pasipildė dar vienu mažyliu. Apie 6 valandą apsivaikavo delfinariumo senbuvė Gabija. Jūrų muziejaus vet. gydytojo Žilvino Kleivos teigimu, tai buvo natūralus, fiziologinis gimdymas, ir patelė, ir jauniklis jaučiasi gerai.
– Gyvūnų pasaulyje, panašiai, kaip ir žmonių, atsiradus naujai gyvybei, prašoma aplinkinių netrukdyti šeimai, – sakė veterinarijos gydytojas. – Delfinai yra socialūs, smalsūs gyvūnai, jie kaip tik dabar susipažįsta su nauju šeimos nariu.

Gimus mažyliui, sekmadienį buvo atsisakyta jau suplanuotų delfinų pasirodymų. Jų tądien turėjo būti keturi. Antradienį jau bus vėl rengiami pasirodymai ir lankytojai galės susipažinti su mažuoju delfinuku. Mažyliui ir jo mamai kurį laiką reiks ramesnės aplinkos, todėl gali pasikeiti ir pasirodymai. Pratimus, kuriuos anksčiau atlikdavo keli delfinai, dabar atlikinės vienas, kad bangavimas ir šuoliai neišgąsdintų mažylio. Svarbiausia trenerių ir vet. gydytojų rūpestis – mažylio sveikata.
Dabar patelė kartu su delfinuku (jo lytis dar nežinoma) laikosi kiek nuošaliau delfinų būrio. Taip mama saugo mažylį nuo neatsargių kitų gyvūnų judesių.

Gabija yra patyrusi 25 metų patelė, delfinariumui padovanojusi jau penktą jauniklį. Ji yra Premijos, Bitės, Perlos ir Tijos mama. Pati Gabija į Klaipėdą iš Sevastopolio 1993 metais, tik pastačius delfinariumą. Tai – nuovokus, energingas, mėgstantis bendrauti gyvūnas. Ši patelė švelni, atidi, mielai bendraudavo su delfinų terapijoje dalyvaujančiais vaikais.
Delfinukas maitinasi mamos pienu, kuris yra labai kaloringas – daugiau nei dešimt kartų riebesnis už karvės pieną, rausvos spalvos ir, kaip tvirtina delfinariumo darbuotojai, žuvies skonio. Sulaukęs dviejų metų delfinukas jau bandys ragauti žuvies. O maitinančiai patelei žuvies reikia veik dvigubai daugiau nei įprastai – per parą net iki 18 kilogramų riebios stauridės ir silkės.
Delfinės mažylius įsčiose nešioja metus laiko. Vos gimę jie sveria apie 15 kilogramų, o ilgis siekia apie 1 metrą.
Patelė su jaunikliu akylai stebimi visą parą: skaičiuojama, kiek kartų mažylis maitinosi, fiksuojami kiti gyvybiniai parametrai. Tiek gamtoje, tiek nelaisvėje mažųjų delfinukų sveikata yra labai labili, todėl jų priežiūra reikalauja begalinio dėmesio, pastebint kiekvieną, kad ir menkiausią elgesio pasikeitimą.
Rekonstruotoje delfinariumo salėje jau nuo pernai metų pabaigos vyksta delfinų pasirodymai. Juose dalyvauja aštuoni delfinai (mažylis jų šeimoje – devintasis). Dar šeši delfinai yra likę Graikijoje, kur jie buvo išgabenti prieš ketverius metus prasidėjus delfinariumo rekonstrukcijai. Juos ketinama sugrąžinti kitąmet, kai bus pastatyta lagūna po atviru dangumi ir baigtas delfinų terapijos centras.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (7)

 1. Rita:

  Laba diena, mano dukra labai myli delfinus. Ar jus vezate juos į kitą vietą. Labai noriu padovanoti jai šventę vestuvių proga, tai būtų Norviliškiu pilis, ten yra prūdas, ar galima gauti tokią paslaugą. Labai noriu matyti jos džiaugsmą. Ačiū už atsakymą.
  Mylinti gamtą ir vaikus. Mama.

  Pagarbiai,
  Rita Šiupšinskienė
  tel. 864881580

 2. Inga:

  p. Rita,

  ar Jums ne geda ? Kokia cia meile gyvunams, jei del Jusu kvailo igeidzio vargsas delfinas butu vezamas kazin kur ir i kazin kokia bala ??? Gal dar visos grupes paprasykit…
  Inga

 3. Arvydas:

  Nu esu labai nusiviles tokiu aptarnavimu atvykus keltu reikejo prie kasos pralaukti 40 min kad isigyciau bileta ipasirodyma delfinu tiek zmoniu buvo norinciu patekti o dirbo viena kasa ir turejom ant tokio vejo su mazu vaiku stoveti ir noriu paklausti ar uz toki aptarnavima mokam 7eur

 4. Renutė:

  Laba diena. Lengvatos taikomos pateikus pensininko pažymėjimą, bet jį ne visada turi su savimi. O pasas neįrodo amžiaus? Jei turi 70 metų ir pasą, neturėdamas pensininko pažymėjimo negali gauti lengvatos. Ar tai ne specialiai tam , kad mažiau nuolaidų tektų suteikti?tas pats su moksleiviais, jei vasarą pasibaigęs jo moksleivio pažymėjimo laikas. Suprantama abejonių gali kelti 16-18 metų, bet ne 7-13 metų vaikai. Tai irgi formalumas, kad neturinčiam su savi pažymėjimo, nereikėtų daryti nuolaidos?

 5. Lilė:

  Žmonės, kaip jums ne gėda… Blogo komentaruose komentuojam tik įrašą, gerai? Nusiskundimus, prašymus, pasiūlymus siųskit asmeniškai žmonėms, kurie už tai atsakingi. Eikit į muziejaus interneto tinklalapį. Tam čia ryški ne vieta. Nejau lietuviai šitaip neturi supratimo?
  Ir, aplamai, baikit skųstis viskuo, taip trumpinatės gyvenimą…

 6. Lilė:

  O delfinai nuostabūs. ! :)

 7. Daiva:

  nemaloniai nustebino p.Ritos komentaras. Ar jūs galvojate, kad delfinai tai žuvytės akvariume ,kad paimei ir nuvežei ???
  suorganizuokite išvyką ir dovanokite savo dukrai,išvysite labai gražų pasirodymą, tikrai verta tai pamatyti

Rašyti komentarą