BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Neringos forto išsaugojimas ir jo tvarus naudojimas

Neringos fortas - vienintelis išlikęs XIX a. prūsiškos fortifikacijos pavyzdys Lietuvoje, kuriame nuo 1979 m. įsikūręs lankytojų pamėgtas ir gausiai lankomas Lietuvos jūrų muziejus.

Siekiant išsaugoti šį unikalų jūrinės kultūros paveldą ir užtikrinti didesnį visuomenės dalyvavimą jo pažinimo procese, Lietuvos jūrų muziejuje pradedamas įgyvendinti projektas „Neringos forto išsaugojimas ir jo tvarus naudojimas“.

Projekto metu bus atliekami Neringos forto fosos – fortą juosiančio gynybinio griovio - sutvarkymo ir krantinių atstatymo darbai, bus įrengta Neringos fortą pristatanti ekspozicija bei, pasitelkus inovatyvius būdus, surengti mokymai visuomenei apie paveldo išsaugojimo svarbą, jo reikšmę bei naudą visuomenei.
Projektas įgyvendinamas pasirašius finansavimo sutartį tarp Lietuvos kultūros ministerijos, kuriai paskirta administruoti 2009-2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo „Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“ programą, Centrinės projektų valdymo agentūros ir Lietuvos jūrų muziejaus.

2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansiniu mechanizmu siekiama prisidėti prie ekonominių ir socialinių skirtumų mažinimo Europos ekonominėje erdvėje ir stiprinti dvišalius valstybių donorių ir valstybių, paramos gavėjų, santykius, finansuojant įvairius sektorius. Kultūros paveldo apsauga – vienas iš jų.

Kultūros paveldo apsaugos programa siekia:

1) Gerinti visuomenės požiūrį ir didinti supratimą apie kultūros paveldą, jo reikšmę ir svarbą, siekiant jį išsaugoti ir perduoti ateities kartoms.
2) Sudaryti sąlygas, kad nekilnojamojo kultūros paveldo objektų savininkų ir (ar) valdytojų bei meistrų, kurie verčiasi tradiciniais amatais, pastangomis nekilnojamojo kultūros paveldo objektai būtų sutvarkyti ir išsaugoti.
3) Sudaryti sąlygas kultūros paveldo tyrimų vykdymui ir konsultacijoms Lietuvos regionuose.
4) Sudaryti geresnes sąlygas tolerancijos ir nediskriminavimo principų taikymui, kultūrų įvairovės ir tarpkultūrinio dialogo (įskaitant tautines mažumas) skatinimui.

www.eeagrants.lt

Taip pat skaitykite:

http://www.lrkm.lt/go.php/lit/Jurini-pavelda-tvarkysime-kaip-norvegai
http://www.daily.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/jurini-pavelda-tvarkysime-kaip-norvegai-655317
http://pranesimai.elta.lt/news/public_view/89848

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą