BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nauja Lietuvos jūrų muziejaus paroda “Kodėl laivas plaukia?” jau greitai!

-Vanduo žmogaus gyvenime yra daug svarbesnis nei daugelis galėtų įsivaizduoti. Vis dėlto jūrų ir vandenynų pasaulį dažnai siejame su atšiaurumu ir pavojumi. Ne veltui, vanduo yra gamtos stichija, prie kurios žmonijai prisitaikyti prireikė daugiausiai laiko, sako Romualdas Adomavičius, Lietuvos jūrų muziejaus istorikas ir parodos „Kodėl laivas plaukia“ kuratorius.

Parodą kviesime aplankyti nuo šių metų gegužės 22 d. Čia lankytojai galės pasijausti laivų statytojais, patys išmėgins lentų suleidimo būdus, naudojamus laivų statyboje, mindami pedalus galės atstoti garo variklį ir judinti garlaivio mentratį, išbandyti savo lygsvarą, „besiiriant“ ant pirmykštės plaukiojimo priemonės, suprasti fizikinius dėsnius, veikiančius laivams plaukiant.

- Neišsigąskite, jau žengiant link vasaros atostogų, nesiūlysime jums skaityti fizikos vadovėlių, visus dėsnius galėsite pamatyti, suprasti taikydami juos praktikoje, - pažymi parodos kuratorius Romualdas.

Parodoje bus atsakyta į klausimus kodėl laivas neskęsta ir kodėl jis plaukia? Pasakosime apie pirmykštes plaukiojimo priemones, plaustų konstravimą, žmonių bandymus „prisijaukinti“ vandenį, medienos apdirbimo būdus, pritaikytus laivams statyti. Laivų statytojo kampe bus galima surinkti laivo modelį ir sužinoti laivų detalių pavadinimus. Parodos temai atskleisti specialiai Jums sukursime jūras, kur ir patys galėsite tapti pasigamintų laivų kapitonais, išbandyti kaip veikia fizikiniai dėsniai.

Paroda „Kodėl laivas plaukia?“ -  jau greitai – sekite informaciją ir būkite pirmieji ją aplankę!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą