BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kviečiame į renginį!

Rugsėjo 20 d. (ketvirtadienį) 15:00 val. (14:30 val. keltu) Lietuvos jūrų muziejuje vyks Europos paveldo dienos minėjimas.

Bus atidaryta Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos auklėtinių darbų paroda “Nerijos fortas. Vietos dvasia”.

Jaunieji dailininkai vasarą lankėsi Lietuvos jūrų muziejuje, kur dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose apie Nerijos fortą, o po to, pajutę vietos dvasią, savo įspūdžius perkėlė ant drobės.

Muzikinę renginio nuotaiką kurs Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos auklėtiniai.

Europos paveldo dienos nuo 1991 metų Europos Tarybos inciatyva imtos rengti visoje Europoje. 2012 metais Europos paveldo dienų Lietuvoje tema – „Genius loci. Vietos dvasia“.

Nerijos fortas – unikalus ne tik tuo, kad tai vienintelis išlikęs toks XIX a. Prūsijos karinio paveldo objektas Lietuvoje. Jis buvo pradėtas statyti 1865 m. kaip karinis objektas, o 1897 m. perduotas civilinėms reikmėms: čia klegėjo uosto darbininkų šeimos, veikė Kopgalio kaimo mokykla, kurią lankė net … 7 mokiniai.  1937 m. Vokietijai užėmus Klaipėdos kraštą forte vėl įsikūrė kariškiai, o besitraukdami 1945 m. jį išsprogdino. Po 1975–1979 m. vykusios restauracijos fortas atgimė naujam gyvenimui kaip Lietuvos jūrų muziejus.

Jauniesiems dailininkams pažinti vietos dvasią padėjo AB „Klaipėdos vanduo“ ir AB „Klaipėdos energija“.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą