BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

KAIP IŠSIVIRTI GARDŽIĄ ŽUVIENĘ?

Turbūt kiekvienas Lietuvos žvejas galėtų pasakyti tikros žuvienės receptą, patarti, iš kokios žuvies išvirta ji skaniausia ir kokios nevertėtų rinktis. Kulinarinio paveldo žinovai pažymi, kad nors žuvienės receptai ir skiriasi, tačiau yra ir keletas bendrų dalykų, be kurių, tikros žuvienės neišvirsi. Viena būtinų sąlygų – žuvienę turi virti žvejas lauko sąlygomis, katiliuke ant laužo. Ugnis turi būti nestipri, katiliukas atviras, kad verdama žuvis nesuvirtų ir nesuirtų.

Žuvienė – skaidrus sultinys, kuriame išvirti sultingi, stambūs žuvies gabalai. Žuvis sudedama į jau užvirusų daržovių sultinį, kuriame būtinai turi būti bent kelios svogūno galvos. Nemažiau svarbu yra žuvienės nepervirti: gėlavandenės žuvys verdamos iki 20 min, o jūrinės trumpiau – iki 12 min. Klasikinė žuvienė paprastai verdama iš vienos rūšies žuvų ir tik iš šviežios žuvies. Tarp žvejų paplitusi nuomonė, kad jei žuvienė verdama iš šaldytos, sūdytos ar konservuotos žuvies, tai jau nebe žuvienė, o tik žuvies sriuba.

Labiausiai žuvienei virti tinka sterkai, ešeriai, pūgžliai, sykai, taip pat galima virti ir iš salačių, šapalų, karosų, karpių ir raudžių. O ar yra žuvys netinkamos žuvienei? Žvejai atsakytų, kad yra ir jas reikia įsiminti: kuoja, karšis, gružlys, aukšlė, visos silkių šeimos žuvys, grundalai. Žuvienė verdama ir iš jūrinių žuvų, tik tam tinkamų rūšių priskaičiuojama ne tiek jau ir daug: menkė, otas, nototenija, ledinė žuvis, jūros ešerys.

Priklausomai nuo to, kokia žuvis naudojama žuvienei, galima ją gardinti įvairiais priedais: juodaisiais pipirais, petražolėmis, krapais, svogūnų laiškais, lauro lapais, porais.

Tai tokie pagrindiniai žuvienės gaminimo principai. Geros žvejybos ir gardžios žuvienės!

Žuvienė. A. Mažūno nuotr.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą