BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Istorinės dokumentikos paroda „Į jūrą, visa Lietuva!“ grįžta į Klaipėdą

Jūros šventės tradicijos gimimo 80-mečiui skirta istorinės dokumentikos paroda,  birželį atidaryta Jūros šventę globojančios Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės, liepą eksponuota Istorinėje LR Prezidentūroje Kaune, sugrįžo į Klaipėdą. Penktadienį, liepos 25-ąją, 14.00 val. , Turgaus g. parodą atidarys miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Aštuonis šventės dešimtmečius apžvelgiančioje parodoje – daug įdomių nuotraukų, spaudinių, tekstų, liudijančių šio renginio reikšmę tuomet ir dabar. Ne vienas atidus klaipėdietis ekspozicijos nuotraukose suras daug pažįstamų veidų, o gal ir save.

Parodą, atskleidžiančią Jūros šventės misiją, parengė Lietuvos jūros muziejaus istorikai, remdamiesi savo ir kolegų iš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus sukaupta medžiaga.

Nuo 1934-ųjų vasarą surengtos pirmosios Jūros dienos, kurios reikšmę ir svarbą iškėlė tuometis valstybės kultūrinis ir politinis elitas, iki šių dienų Jūros šventės, praėjo nemažai laiko. Per prabėgusius dešimtmečius keitėsi šventės struktūra, ideologija ir šventės kūrėjai, tačiau pagrindinė šventės tema išliko ta pati  - Lietuva ir jūra.

Jūrą ir Jūros šventę, kuri jau daugelį metų kelias vasaros dienas ir naktis sutalpina ir suvienija visą Lietuvą, galime drąsiai vadinti savotiškais tautos vienybės simboliais. Tad neatsitiktinai per parodą Kretingos rajono meras Klaipėdos miesto merui įteiks krivūlę, kuri nuo pajūrio krašto, perduodama iš rankų į rankas, keliaus toliau skleisdama žinią apie vykdomą žygį ieškant rėmėjų paminklui - „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“- kuris turėtų iškilti Europos parke 2018 metais, minint Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį.

Su geriausiais linkėjimais -

Šventės organizatorius -

VšĮ „Klaipėdos šventės“

Tel.: 8-46-400 303

www.jurossvente.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą