BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Delfinariumo lankytojai mokėsi elgtis EkoLogiškai

Birželio 8-oji Tarptautinė pasaulinio Vandenyno diena, pažymima nuo 1992 metų. Jūrų muziejus pirmasis Lietuvoje pradėjo minėti ją 2003 metais, taip prisijungdamas prie pasaulinio Vandenyno tinklo. Šis projektas, kurio tikslas – skleisti ekologines idėjas, vienija skirtingų valstybių akvariumus, zoologijos sodus, muziejus, įvairias gamtosaugos organizacijas.

A. Mažūno nuotraukos

A. Mažūno nuotraukos

Ta proga Jūrų muziejaus delfinariume buvo surengta akcija „STOP kadras: pasaulinis vandenynas TAVO rankose“, kurios metu lankytojai improvizuotoje povandeninėje foto studijoje buvo kviečiami sukurti situaciją, atspindinčią ekologišką elgesį. Iš pateikto rekvizito dalyviai kūrė ruoniuko ar žuvų gelbėjimo iš tinklų ir panašias scenas. Pritrūkus idėjų, kaip pagelbėti pasauliniam vandenynui, į pagalbą galima buvo pasitelkti elektroninį muziejaus gidą, kuriame gausu informacijos apie povandeninį pasaulį. Šis, šešiakalbis gidas, įdiegtas bendradarbiaujant projekte BalticMuseums 2.0 Plus su kitais prie Baltijos jūros esančiais jūrų muziejais. Geriausių ekologinių nuotraukų autoriai buvo apdovanoti, o jų sukurtos ir užfiksuotos scenos demonstruojamos prieš delfinų pasirodymus.

A. Mažūno nuotraukos

A. Mažūno nuotraukos

Kartu su „STOP kadro“ povandenine laboratorija buvo surengtas edukacinis žaidimas „Rūšiuoju atliekas teisingai“, veikė eko pažadų augti švarioje pakrantėje akcija.

A. Mažūno nuotraukos

A. Mažūno nuotraukos

Pasak Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, pasaulinio Vandenyno diena – puiki proga pabrėžti kiekvieno žmogaus asmeninį indėlį į aplinkos pokyčius ir artimiausios mums– Baltijos jūros ekologiją.

A. Mažūno nuotraukos

A. Mažūno nuotraukos

A. Mažūno nuotraukos

A. Mažūno nuotraukos

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą