BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie nulinę emisiją

„Electrolux“ dėmesys Antarktidos gyventojams ne atsitiktinis. Pagal susitarimą su Tarptautiniu Poliariniu fondu (International Polar Foundation, IPF), kompanija kaip tik šiemet pabaigė svarbų projektą Antarktidoje - Princesės Elžbietos Antarkties tyrimų stotį aprūpino „nulinės emisijos“ reikalavimus atitinkančia virtuvės ir skalbyklos įranga: dviguba orkaite, incukcine kaitlente, mikrobangų krosnelėmis, šaldytuvais, indaplovėmis ir dulkių siurbliais. „Nulinė emisija“ – reikškia, kad prietaisas neišskiria šalutinių produktų ir neteršia gamtos.

Tai pirmasis toks projektas, kuris viekia 100% „nulinės emisijos” ir atsinaujinančios energijos pagrindu. Stotyje gyvens 16 mokslininkų, kurie sieks geriau ištirti klimato mechanizmus ir įrodyti, kad „nulinė emisija“ gali būti veiksminga nesvetingoje Antarktikoje.

Šis bendras mokslininkų ir „Electrolux“ projektas buvo rengiamas keletą metų. Be to, kompanija jau ne vienerius metus taip inovuoja savo gaminamą įrangą, kad ji atitiktų auksščiausius energijos taupymo standartus ir prisidėtų prie aplinkosaugos, siekiančios išsaugoti žemės atmosferą bei nykstančias gyvūnų populiacijas. Pingvinų gamtoje sparčiai mažėja kaip tik dėl aplinkos taršos bei pasaulinio klimato atšilimo.

Tyrimai rodo, jog 80% europiečių pirmenybę teikia energiją taupantiems ir aplinkai draugiškiems buities prietaisams. Tai įpatingai svarbu nuolat įjungtiems prietaisams  – šaldytuvams ir šaldikliams.

Mažiausiu įmanomu poveikiu aplinkai A++ klasės prietaisai,  sutaupantys  iki 45% elektros energijos. Rinkoje jau atsirado ir „Electrolux“ prietaisai su moderne bešerkšne „Frost Free“ technologija, priklausantys A+ klasei  ir supautpantys iki 25% energijos, kas dar prieš porą metų atrodė neįmanoma.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą